GDZIE TA ZEBRA?

Gdzie ta zebra?

W poprzednim numerze pisaliśmy, że na ul. Piłsudskiego powstaje nie tylko nowy chodnik, bo równocześnie na jezdnię kładziony jest tam także dywanik asfaltowy. Dodaliśmy, że na forum miejskiej rady padł postulat, aby wyznaczyć w okolicy domu pogrzebowego przejście dla pieszych. Chodziło o zapewnienie dzieciom bezpiecznej drogi do szkoły. I co? Otóż gdy już ukończono nową nawierzchnię, pojawiły w tym miejscu odpowiednie znaki pionowe (biały otok na fotografii), a na jezdni znaki poziome (linie ciągłe i przerywane). Ba, ale pasów ciągle brak, no i nie wiadomo jak to w końcu jest – mamy tutaj przejście, czy też jeszcze go nie ma?

ROWEROWNIK

Z kolei już nie radni, a ci mieszkańcy Szczytna, którzy uwielbiają rowery, pytają redakcję, czy nowy chodnik przy ul. Piłsudskiego będzie miał wydzieloną ścieżkę dla jednośladów. Cóż, nic prostszego, jak pójść albo pojechać rowerem na miejsce i zobaczyć jak się sprawy mają. Jak się okazuje, zaprojektowano tam szlak dla rowerzystów i to bardzo szeroki. Chodnik, jak sama nazwa wskazuje, jest niby do chodzenia. Jednak to, co powstaje przy ul. Piłsudskiego, aby oddać istotę rzeczy, powinno nazywać się rowerownikiem, bo dla pieszych jest tylko wąski pas przy płocie.

ZBĘDNA LATARNIA

Zaraz za opisywanym, a nie do końca urządzonym przejściem dla pieszych, ulicę Piłsudskiego przecina przejazd kolejowy. Biegną tam tory na Biskupiec. Linia od dawna pozostaje nieczynna, a szyny mają być rozebrane, więc dziwi, że przejazd został mimo wszystko zachowany. Powinno się go po prostu zalać asfaltem. Co ciekawe, zapewne ze względów bezpieczeństwa, nocą oświetlają ów nieczynny przejazd aż dwie latarnie. Nie są one w najlepszym stanie technicznym i nie trzymają pionu. Z tego powodu obawiamy się, czy aby nie podzielą losu trzeciej, stojącej tu do niedawna Była równie zaniedbana i w końcu tak się mocno pochyliła, że trzeba było ją natychmiast usunąć. W związku z tym pytanie do drogowców dlaczego nie wykonuje się tu prac w taki sposób, jak np. w Kamionku, gdzie w tym samym czasie gdy budowano chodnik, równocześnie wymieniono stare słupy energetyczne i latarnie?

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.