Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku akcji przyświeca hasło „Płuca po pandemii”, a celem zbiórki jest zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji osób, zarówno dorosłych, jak i dzieci, zmagających się z chorobami płuc. Oto, co w ramach Finału WOŚP zaplanowano w powiecie szczycieńskim:

Gdzie zagra Wielka Orkiestra
Kwesty na rzecz WOŚP będą się obywały przez całą niedzielę

SZCZYTNO

Największy sztab w powiecie obejmujący, oprócz miasta Szczytna, także gminę Szczytno, Rozogi, Pasym, Jedwabno i Świętajno, skupia 95 wolontariuszy pod wodzą dyrektora MDK-u Andrzeja Materny. W Szczytnie wielkie granie zacznie się już w sobotę 27 stycznia o godz. 10.00 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3, gdzie rozegrany zostanie Turniej Piłki Siatkowej organizowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.

W dzień Finału, w niedzielę, do akcji wkroczą szczycieńskie morsy, które, wraz z przybyłymi gośćmi, wezmą udział w 8. Biegu do Przerębla. Biuro zawodów będzie otwarte na plaży miejskiej od godz. 10.00. Uczestnicy, po rozgrzewce zaplanowanej na 10.45 pobiegną na dystansach 5 i 10 km, a następnie zakończą sportową rywalizację kąpielą w przeręblu.

Jak co roku, sercem szczycieńskiego Finału WOŚP będzie Miejski Dom Kultury.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.