Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja zainicjowana przez Jerzego Owsiaka nie ominie powiatu szczycieńskiego. Oprócz ulicznych kwest odbędą się koncerty, licytacje, kiermasze oraz imprezy sportowe.

Gdzie zagra Wielka Orkiestra?
W Szczytnie kwestujący pojawią się na ulicach miasta już w niedzielny ranek

SZCZYTNO

W stolicy powiatu od wczesnych godzin rannych prowadzone będą kwesty uliczne. Wolontariusze z puszkami pojawią się m.in. przed kościołami oraz marketami. Nie zabraknie też akcentów sportowych. Już o godz. 9.30 na plaży miejskiej odbędzie się Wielki Bieg Świątecznej Pomocy. Z kolei w hali Wagnera od 14.30 do 20.00 rozegrane zostaną mecze Szczycieńskiej Ligi Halowej. W sali widowiskowej MDK-u o godz. 13.00 rozpocznie się koncert. W jego trakcie wystąpią uczniowie Gimnazjum nr 1, zespoły Energy, Viva oraz emdekowskie grupy taneczne. Od 14.30 scenę opanują muzycy z Project Newi, Celtbash, Double Spleen, Leśna Brać i The Woods, Bee Free oraz Hiroshima. Podczas koncertu prowadzone będą licytacje gadżetów Wielkiej Orkiestry oraz fantów podarowanych przez darczyńców.

Na godz. 20.00 zaplanowano światełko pokoju. - W naszym sztabie obejmującym swoim zasięgiem Szczytno, Pasym, Jedwabno, Dźwierzuty i Świętajno kwestować będzie 95 wolontariuszy – informuje Andrzej Materna, szef szczycieńskiego sztabu WOŚP.

PASYM

Pasymski finał tradycyjnie będzie miał miejsce w Zespole Szkół.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.