Podczas prowadzenia nauczania zdalnego w gminie Wielbark zniknęło z systemu nawet 18% uczniów. - Nie ma z nimi żadnego kontaktu, nie ma go też z rodzicami. W zasadzie jakby nie istnieli – rozkłada ręce burmistrz Grzegorz Zapadka.

Gdzie zniknęli uczniowie?
Część uczniów, w tym uczęszczających do SP w Wielbarku, w czasie zdalnego nauczania zniknęła z systemu edukacji i nikt nie wie, co się z nimi dzieje

Nauczanie zdalne w szkołach z powodu epidemii koronawirusa trwa od drugiej połowy marca. W tym roku szkolnym uczniowie nie wrócą już do tradycyjnego zdobywania wiedzy. Niewiadomą pozostaje to, czy tak się stanie po wakacjach. Obecna sytuacja to duże wyzwanie zarówno dla samych uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Okazuje się, że nie wszyscy stają na wysokości zadania. Przykładem jest sytuacja panująca w gminie Wielbark. - Około 15 – 18% uczniów zniknęło z systemu w czasie zdalnego nauczania – informuje burmistrz Grzegorz Zapadka. - Nie ma z nimi żadnego kontaktu, nie ma go też z rodzicami. W zasadzie jakby nie istnieli – rozkłada ręce włodarz.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.