Wojciech Grądzik, Hubert Kwiatkowski i Jakub Wrzochalski z Gimnazjum nr 1 w Szczytnie najpierw zostali laureatami wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie, a potem z powodzeniem wystartowali w Gimnazjalnej Olimpiadzie Przedsiębiorczości. Wojtek zajął w niej 7. miejsce w kraju.

Gimnazjaliści z sukcesami
Gimnazjaliści (od lewej): Wojciech Grądzik, Hubert Kwiatkowski i Jakub Wrzochalski wraz ze swoją nauczycielką Jolantą Głowacką

Uczniowie III klasy Gimnazjum nr 1 w Szczytnie osiągnęli w tym roku znaczące sukcesy. Zaczęło się od wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie, który odbył się w lutym w Olsztynie. Zanim jednak do tego doszło, gimnazjaliści przeszli etap szkolny, a potem przez kilka miesięcy każdej soboty przygotowywali się do konkursu pod okiem swojej nauczycielki Jolanty Głowackiej. - Nie miałam zbyt dużych nadziei, bo w tym roku podniesiono wymagania, aby znaleźć się w gronie laureatów – mówi Jolanta Głowacka. Dodaje, że Wojtek, Hubert i Kuba w swoje przygotowania włożyli wiele pracy. Wysiłek się opłacił, bo wszyscy trzej zostali laureatami konkursu wojewódzkiego, uzyskując wysoką punktację. Dzięki temu mają teraz pierwszeństwo przy rekrutacji do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.