W niedzielę 28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie. Na terenie Szczytna czynnych będzie 21 lokali wyborczych. Głos będzie można oddawać także drogą korespondencyjną lub przez pełnomocnika.

Głosowanie korespondencyjne - największa niewiadoma
Lucjan Wołos, pełnomocnik okręgowej komisji wyborczej: - Największa niepewność dotyczy głosowania korespondencyjnego. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jak dużo wyborców będzie chciało z tej możliwości skorzystać

Za niewiele ponad dwa tygodnie czekają nas wybory prezydenckie. To spore wyzwanie dla samorządowych urzędników. Spośród nich przy każdych wyborach powoływany jest kilkunastoosobowy zespół, który czuwa nad sprawami merytorycznymi i technicznymi. Oprócz tego burmistrz wyznacza po jednej osobie do każdej komisji, niebędącej jej członkiem. To operator obsługi informatycznej. Tegoroczne wybory są wyjątkowe, bo przypadają na czas pandemii. Jest w związku z tym jeszcze sporo znaków zapytania.

- Największa niepewność dotyczy głosowania korespondencyjnego. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jak dużo wyborców będzie chciało z tej możliwości skorzystać – mówi sekretarz miasta Lucjan Wołos, pełnomocnik okręgowej komisji wyborczej.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.