- Z przywróceniem praw miejskich Wielbarkowi nie powinno być żadnych problemów – uważa poseł Andrzej Maciejewski, szef komisji ds. samorządu.

Gmina poukładana pozytywnie
Poseł Andrzej Maciejewski: - Jestem zwolennikiem funduszy sołeckich i budżetów obywatelskich. Ludzie przecież wiedzą najlepiej co dla nich najważniejsze

W ostatnim posiedzeniu Rady Gminy Wielbark uczestniczył poseł Andrzej Maciejewski z Kukiz `15. Sprawy lokalnych społeczności są mu bliskie. W sejmie kieruje bowiem pracami komisji ds. samorządu. Podczas krótkiego wystąpienia zapowiadał radnym, że zbliżające się wybory będą najdroższymi. To z tego powodu, że obsługiwać je będą dwie komisje, liczące minimum 5 osób. - Jedna będzie przyjmować głosy, druga je liczyć. Do tego w każdym lokalu mają być zamontowane kamery. To jednak, czy ten wymóg zostanie zrealizowany, jest bardzo wątpliwe. Głównym powodem -długotrwałe unijne procedury przetargowe związane z ich zakupem. - Nie jest wykluczona szybka nowelizacja ustawy i piękna idea montowania kamer zostanie odłożona w czasie – przepowiadał poseł.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.