Wciąż nie wiadomo, czy usiany dziurami odcinek drogi wojewódzkiej nr 508 między Rekownicą i Wesołowem doczeka się remontu. Zarząd Dróg Wojewódzkich uzależnia jego rozpoczęcie od wsparcia ze strony samorządów lokalnych. Wiadomo już, że odzew będzie pozytywny.

Gminy, dajcie kasę
Zamknięcie drogi na odcinku Rekownica – Wesołowo dla samochodów ciężarowych powoduje, że teraz więcej przejeżdża ich przez Szczytno

Odcinek drogi wojewódzkiej nr 508 między Rekownicą i Wesołowem wyglądem przypomina ser szwajcarski. Dziury w asfalcie, który już praktycznie nie istnieje powodują, że przejazd tędy nawet przy bardzo małej prędkości grozi uszkodzeniem samochodu. Kilka miesięcy temu Zarząd Dróg Wojewódzkich zamknął ten odcinek dla pojazdów ciężarowych, co wywołało protesty właścicieli firm transportujących drewno do pobliskich zakładów i tartaków. Na dodatek decyzja administratora spowodowała, że obecnie więcej ciężarówek z dłużycą przejeżdża przez i tak mocno zatłoczone Szczytno. Czy w tym roku ZDW dokończy remont feralnego odcinka?

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.