Były burmistrz Pasymia, a obecnie radny powiatowy Bernard Mius domaga się od władz powiatu, aby lepiej promowały realizowane wspólnie z samorządami gminnymi inwestycje drogowe. Jego zdaniem główne zasługi w tej dziedzinie przypisują sobie gminy, które zapominają o znaczącym wkładzie finansowym starostwa. Według niego tak właśnie dzieje się w przypadku remontu drogi Pasym – Dźwierzuty.

Gminy spijają za nas śmietankę
Bernard Mius uważa, że gminy Pasym i Dźwierzuty przypisują sobie zasługi za remont drogi łączącej obie te miejscowości, zapominając o znaczącym udziale finansowym powiatu

Od wielu lat powiat szczycieński realizuje zadania drogowe przy finansowym udziale gmin. W przypadku budowy chodników samorządy dzielą się kosztami po równo, z kolei gdy w grę wchodzą drogi, 70% wykłada samorząd powiatowy, a 30% dana gmina. Dzięki tej współpracy udało się zrealizować szereg inwestycji poprawiających komfort życia mieszkańców. Jednak zdaniem byłego burmistrza Pasymia, a obecnie radnego powiatowego Bernarda Miusa, to gminy przypisują sobie główne zasługi w tej dziedzinie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.