Grupka szczytnian uczestniczyła w Nidzicy w Biegu Gregoroviusa. Największe powody do zadowolenia miała Agata Lewalska-Konstanty, która w zakończonym cyklu Grand Prix na Granicy Warmii i Mazur zajęła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej.

Grand Prix dla pani Agaty
Agata Lewalska-Konstanty (na zdjęciu z córką i innymi uczestnikami biegu w Nidzicy) wygrała Grand Prix w swojej kategorii

Do mety nidzickiego biegu na dystansie 10 km dotarło 170 zawodników, w tym komplet biegaczy ze Szczytna. Zwyciężył Dawid Worobiec z Teamu Kopeć (34:54). Oto wyniki naszych zawodników:

Agata Lewalska Konstanty – 59:44, Dawid Bielski – 52:07, Jacek Kryszyłowicz – 54:40, Artur Trochimowicz – 1:03:20, Tomasz Grudkowski – 1:03:20.

Nidzicki bieg był zwieńczeniem trwającego od marca cyklu, na który składały się biegi na dystansach od 5 do 15 km organizowane także m.in. w Olsztynie, Olsztynku czy Dąbrównie. Ich sumienną uczestniczką była Agata Lewalska-Konstanty. W swojej kategorii wiekowej zajęła 1. miejsce.

- Biegam od trzech lat – wyjaśnia pani Agata. – Wkręcam w to córkę, a mąż lubi mnie wozić – mówi z uśmiechem, dodając, że we wszystko zaangażowany jest także… pies towarzyszący jej podczas treningów. -Moim celem jest zrobić w maju maraton.