Materiał informacyjny Ministerstwa Zdrowia

Projekt pod nazwą „Budowa tężni solankowej wraz z infrastrukturą” wygrał tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego Szczytna, zostawiając daleko w tyle dwie pozostałe propozycje. Otrzymał on 841 głosów ważnych spośród 1088. - Myślę, że w ludziach była potrzeba takiej inwestycji i to ona zadecydowała o wygranej – mówi Paweł Salamucha, pomysłodawca projektu.

Dodaj komentarz

Przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szuci prężnie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Obecnie skupia 24 członków w wieku od 8 do 17 lat. Dzieci i młodzież, biorąc udział w zajęciach sportowych  i teoretycznych, uczą się strażackiego fachu, a także zdobywają wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Opiekunką i dobrym duchem drużyny jest Urszula Stulgis, która oprócz pracy z najmłodszymi prowadzi w Jedwabnie zajęcia z aeroboksu.

Dodaj komentarz

W miniony piątek obchodziliśmy smutną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na nasz kraj w 1939 roku.

Dodaj komentarz

Osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości nie mogą czuć się pewnie, bo w każdej chwili i każdym miejscu mogą wpaść w ręce policji. Ostatnio przekonał się o tym pewien 32-letni mieszkaniec Wielbarka.

Dodaj komentarz

Apele rządu i organizowane przez niego konkursy z nagrodami dla gmin z największą liczbą zaszczepionych przynoszą, przynajmniej w przypadku powiatu szczycieńskiego, niewielkie efekty. A przecież stawką jest m.in. milion złotych.

Dodaj komentarz

Wiktor Wójcik, dotychczasowy dyrektor Departamentu Infrastruktury i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego, został powołany na stanowisko prezesa zarządu spółki Warmia i Mazury zarządzającej lotniskiem w Szymanach. Kadencja jego poprzednika, Tomasza Kądziołki, który odszedł na emeryturę, zakończyła się w sierpniu.

Dodaj komentarz

Mieszkańcy bloków przy ul. Leyka i Lanca są wściekli na TBS. Powodem jest to, że choć za oknami temperatura spadła do kilku stopni na plusie, to administracja nie włączyła im ogrzewania. - To, jak jesteśmy traktowani, nie mieści się w głowie. Czy oni nie mają tam termometrów i nie oglądają prognoz pogody? - denerwuje się jedna z mieszkanek, prosząc nas o interwencję.

Dodaj komentarz

Ks. Adrian Lazar jest już oficjalnie nowym proboszczem Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Szczytnie. Jego uroczyste wprowadzenie na urząd odbyło się w minioną sobotę. Dokonujący tego aktu ks. bp Paweł Hause podkreślał, że młody proboszcz należał do najaktywniejszych duchownych Diecezji Mazurskiej w trudnym czasie pandemii.

Dodaj komentarz

Kultywowanie pamięci o Wileńszczyźnie i kresach to najważniejsze zadanie jakie postawiło przed sobą, działające już od ponad 30 lat, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wileńsko-Nowogródzkiej w Szczytnie.

Dodaj komentarz

Z 96 projektów zgłoszonych w całym kraju do programu „Kolej Plus”, 80% przeszło pozytywnie ocenę formalną i trafiło do II etapu prac. Jeden z projektów dotyczy modernizacji linii kolejowej do Ostrołęki. Czy jest szansa na jego realizację?

Dodaj komentarz

W nocy z 16 na 17 września do wielu szkół na terenie całego kraju wysłane zostały maile z wiadomością o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Dodaj komentarz

W środę 15 września rano na odcinku DK 53 w Leleszkach samochód ciężarowy z naczepą wpadł do rowu i przewrócił się na bok.

Dodaj komentarz

Już po raz drugi w Nadleśnictwie Spychowo miały miejsce Warsztaty Rwanego Drewna. Ich uczestnicy wykonywali deski bez użycia współczesnych narzędzi.

Dodaj komentarz

Minister spraw wewnętrznych i administracji, na wniosek komendanta powiatowego w Szczytnie, odznaczył wójta gminy Szczytno Sławomira Wojciechowskiego Srebrnym Medalem za Zasługi dla Policji. Włodarz odebrał go w Olsztynie z rąk komendanta wojewódzkiego nadinsp. Tomasza Klimka.

Dodaj komentarz

W minionym tygodniu w Komendzie Powiatowej PSP w Szczytnie odbyły się długo oczekiwane, pierwsze w historii zajęcia w Pożarniczej Ścieżce Edukacyjnej. Cieszy się ona tak dużym zainteresowaniem, że najbliższy wolny termin jej zwiedzania to druga połowa stycznia.

Dodaj komentarz

Wywołująca protesty mieszkańców przebudowa drogi w Brajnikach nie dojdzie do skutku. Z realizacji inwestycji, o którą od sześciu lat zabiegały władze gminy Jedwabno, wycofał się powiat. Zmodernizowany zostanie jedynie niespełna kilometrowy odcinek biegnący od drogi krajowej nr 58 przez Warchały.

Dodaj komentarz

W Miejskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy obrazów powstałych w ramach III Pleneru Malarskiego – Szczytno 2021. W tym roku jego tematem przewodnim była twórczość Krzysztofa Klenczona.

Dodaj komentarz

Przed nami ostatni już w tym roku koncert w ramach pasymsko – dźwierzuckich spotkań z muzyką organową i kameralną. W sobotę w kościele ewangelickim w Dźwierzutach będzie można posłuchać chóru „Pasjonata” ze Świętajna, skrzypka Łukasza Peruckiego z Gdańska oraz fagocisty Mirosława Pachowicza z Lublina.

Dodaj komentarz

Kolejna inwestycja drogowa w gminie Dźwierzuty będzie realizowana za kwotę znacznie niższą niż wskazywały na to wartości szacunkowe. To efekt przetargu, w którym rozpiętość nadesłanych ofert była spora.

Dodaj komentarz