Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obostrzenia związane z pandemią powodują, że będzie on inny niż dotychczas. Zbiórki i licytacje prowadzone są już od dłuższego czasu w internecie, ale na ulicach miast i wsi będzie też można spotkać wolontariuszy z puszkami.

Dodaj komentarz

Rozmowa z przewodniczącym Zarządu Powiatowego Platformy Obywatelskiej RP w Szczytnie Zbigniewem Kudrzyckim.

Dodaj komentarz

Rodzina, duchowni, poczty sztandarowe OSP, przyjaciele i znajomi oraz setki mieszkańców gminy Rozogi uczestniczyli w ostatniej drodze ks. Józefa Dziwika, długoletniego proboszcza parafii w Farynach i dziekana dekanatu Rozogi.

Dodaj komentarz

Pogodę w styczniu mamy dynamiczną: gdy poprzedni numer przygotowywaliśmy do druku, mieliśmy trzaskający mróz, kilka dni później były już roztopy, ale teraz zima, według prognoz, do nas wraca.

Dodaj komentarz

Dla mieszkańców ul. Warmińskiej w Jedwabnie to już ostatni sezon, w którym ich domy ogrzewane są ciepłem pochodzącym z kotłowni węglowej należącej do spółki komunalnej. To samo dotyczy również zlokalizowanego na tej ulicy budynku Urzędu Gminy. Od wiosny będzie on już ogrzewany gazem.

Dodaj komentarz

37-letni mieszkaniec Szczytna doznał ciężkich obrażeń ciała po tym, jak został potrącony przez tira. Do wypadku doszło na drodze między Starymi Kiejkutami a Marksewem. W chwili zdarzenia pieszy był pod wpływem alkoholu, nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych i szedł niewłaściwą stroną jezdni.

Dodaj komentarz

W czwartek i piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie sześć par z gminy Świętajno w dwóch turach świętowało jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego.

Dodaj komentarz

W środę 20 stycznia około 18.00 straż pożarna i policja otrzymały zgłoszenie o pożarze poddasza kamienicy na ul. Leyka w Szczytnie.

Dodaj komentarz

Najprawdopodobniej od marca mieszkańcy Szczytna zapłacą więcej za odbiór odpadów. Konieczność podniesienia opłat władze miasta tłumaczą m.in. tym, że spośród zameldowanych w mieście ponad 22 tysięcy osób, deklaracje złożyło niespełna 19 tysięcy. - Gdyby solidarnie zrobili to wszyscy, stawka na pewno byłaby niższa – nie ma wątpliwości naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Dodaj komentarz

W sobotę 23 stycznia około godziny 10.00 na skrzyżowaniu DK 53 w kierunku Świętajna 37-letni mieszkaniec gminy Świętajno, kierując volkswagenem touranem, jadąc od strony Szczytna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającej się 28-letniej mieszkance gminy Rozogi kierującej volkswagenem passatem.

Dodaj komentarz

Dożynki gminne to największa impreza jaką planuje w tym roku zorganizować gmina Dźwierzuty. To, czy się ona odbędzie uzależnione jest jednak od stopnia zagrożenia pandemią.

Dodaj komentarz

Wiemy już, jak wygląda podział miejskich dotacji dla stowarzyszeń. Najwięcej środków, bo ponad 160 tys. zł przeznaczono w tym roku na zadania dotyczące przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Z kolei na organizację imprez sportowych miasto zabezpieczyło w sumie 66 tys. zł, a na działania związane z kulturą i sztuką – ponad 40 tysięcy.

Dodaj komentarz

W tym roku samorząd Pasymia zamierza przeznaczyć na zadania inwestycyjne 6 mln złotych. Burmistrz Cezary Łachmański liczy na to, że suma ta może jeszcze wzrosnąć, o ile uda się pozyskać kolejne środki zewnętrzne. Najbardziej cieszy go jednak to, że od początku jego rządów zadłużenie gminy zmniejszyło się o ponad połowę.

Dodaj komentarz

Do groźnego wypadku doszło w sobotę 23 stycznia po godzinie 18.00 na ul. Kopernika w Wielbarku.

Dodaj komentarz

Po 2,5 roku od tragicznego wypadku w lunaparku w Szczytnie, w którym zginął 9-letni chłopiec, przed Sądem Rejonowym wreszcie ruszył proces w tej sprawie. Przesłuchani zostali pierwsi świadkowie, w tym rodzice chłopca będący zarazem oskarżycielami posiłkowymi. Oskarżony Jacek T., właściciel wesołego miasteczka, nie stawił się na rozprawie.

Dodaj komentarz

Na terenie gminy Szczytno powstanie kolejna ścieżka pieszo-rowerowa. W tym roku zostanie sporządzona dokumentacja, a za rok mają się rozpocząć prace na blisko 3-kilometrowym odcinku wzdłuż drogi Szczytno-Romany.

Dodaj komentarz

Wielbarscy krwiodawcy mają za sobą pierwszą w tym roku akcję poboru krwi. Tym razem połączyli ją ze zbiórką na rzecz chorej Lenki Mazur z sąsiedniego Rogu oraz wsparciem dla poszkodowanej przez pożar rodziny z Kucborka. Pogorzelcy, którzy także należą do wielbarskiego Klubu HDK, prowadzą rodzinny dom dziecka.

Dodaj komentarz

Tak dobrego roku jeśli chodzi o sprzedaż mienia, i to pomimo pandemii, w gminie Pasym jeszcze nie było. Z tego tytułu do gminnej kasy wpłynęło ponad 2,7 mln zł, choć plan zakładał kwotę blisko trzy razy mniejszą. Najwięcej chętnych było na działki pod budownictwo jednorodzinne przy ul. Polnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też tereny inwestycyjne.

Dodaj komentarz

... zamiast pracowniczej harówki. Trudno w to uwierzyć, ale kiedyś soboty były normalnym dniem pracy. Wprawdzie urzędowaliśmy tylko do 13.00, ale wówczas nawet nikt nie marzył o wolnym. W sobotę dzieci chodziły do szkoły, dorośli do pracy.

Dodaj komentarz

Max Horn, przedwojenny szczycieński hotelarz, po I wojnie światowej został właścicielem najbardziej reprezentacyjnego hotelu w mieście, „Berliner Hof”. Zniszczony w 1945 r. imponujący gmach znajdujący się przy dzisiejszym głównym skrzyżowaniu, niegdyś wizytówka Szczytna, nie został odbudowany i dziś można go podziwiać już tylko na starych fotografiach …

Dodaj komentarz