W Grzegrzółkach 45-letni mężczyzna, grożąc odebraniem sobie życia, postawił na nogi służby ratunkowe.

Dodaj komentarz

Uczennice niewielkiej szkoły w Kałęczynie uzyskały najlepsze w powiecie wyniki na tegorocznym egzaminie klas VIII. Są one znacznie wyższe nawet od średniej krajowej.

Dodaj komentarz

Postacie Elżbiety Dzikowskiej i Tony’ego Halika znane są chyba wszystkim osobom w wieku co najmniej średnim.

Dodaj komentarz

Budowa dwóch wybiegów dla psów na Małej Bieli i w parku na ul. Pasymskiej to kolejny z projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Szczytna. Jak mówią jego pomysłodawcy – Magdalena Marczak i Robert Dobroński – ma on służyć nie tylko czworonogom, które będą mogły tam korzystać z urządzeń do zabawy i treningów, ale też zbliżać do siebie właścicieli.

Dodaj komentarz

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło w sobotę w Krzywonodze w gminie Pasym. Kierujący motocyklem 60-latek uderzył w znak drogowy. Mężczyzna został zabrany z miejsca zdarzenia śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ucierpiała też 57-letnia pasażerka.

Dodaj komentarz

W sobotnie, upalne popołudnie, po raz kolejny odbył się piknik rodzinny „Love Szczytno”. Podobnie jak w latach ubiegłych, na uczestników czekało wiele atrakcji sportowych i kulturalnych. Tegoroczna impreza przyciągnęła zarówno najmłodszych, jak i starszych mieszkańców.

Dodaj komentarz

W ubiegłym tygodniu ruszył proces Tomasza S., oskarżonego o zabójstwo swojego starszego brata. Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku w Szczytnie. Według śledczych, 52-latek najpierw brutalnie pobił ofiarę, a potem wywlókł z mieszkania i pozostawił na zewnątrz w niskiej temperaturze.

Dodaj komentarz

W całym kraju z okazji święta Wojska Polskiego odbywały się pikniki militarne pod hasłem „Zostań Żołnierzem RP”.

Dodaj komentarz

We wtorek 16 sierpnia po południu na przejściu dla pieszych na wysokości sanepidu na ul. Skłodowskiej w Szczytnie doszło do potrącenia kobiety.

Dodaj komentarz

Aż siedem projektów zgłoszonych przez szczycieńskie samorządy otrzyma dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania w zakresie rozwoju ogólnodostępnej infrastruktury. W sumie trafi do nich blisko 800 tys. złotych. Radość z pozyskanych środków pewnie byłaby większa, gdyby nie drastyczny wzrost cen materiałów budowlanych podnoszący koszty inwestycji. - Dofinansowanie, które otrzymaliśmy na generalny remont świetlicy to kropa w morzu potrzeb – żali się sołtys Nart Tomasz Pawelczyk.

Dodaj komentarz

Centrum Kulturalne - taką nazwę nosi nowo oddana do użytku inwestycja w Kamionku. W budynku, oprócz świetlicy wiejskiej, mieścić się się również będzie filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowcu.

Dodaj komentarz

W poniedziałek 15 sierpnia około godziny 2.30 w Wawrochach miał miejsce pożar przyczepy kempingowej na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych.

Dodaj komentarz

Piszę do Państwa w sprawie zaniedbanej ścieżki pieszo - rowerowej na Szczycionku.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Nowo oddana do użytku oczyszczalnia ścieków w Pasymiu będzie mogła przerobić dziennie 700 m3 ścieków, czyli dwukrotnie więcej niż dotychczasowa. Ta ma być rozebrana, a w jej miejscu powstać kompostownia odpadów biodegradowalnych.

Dodaj komentarz

W minioną niedzielę w Rumach odbyły się dożynki. Dziękczynienie za plony lokalna społeczność zorganizowała już po raz 25. W obchodach srebrnego jubileuszu nie przeszkodziło ani opóźnienie spowodowane pandemią, ani popołudniowa burza z ulewą.

Dodaj komentarz

W minionym tygodniu strażacy kilka razy interweniowali przy usuwaniu zagrażających bezpieczeństwu uszkodzonych drzew. Najbardziej intrygujące zdarzenie miało miejsce na cmentarzu w Targowie.

Dodaj komentarz

W poniedziałek 8 sierpnia na odcinku DK nr 57 w Szymankach doszło do pożaru skody octavii.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

W poniedziałek 15 sierpnia po południu w Młyńsku doszło do zderzenia renault megane i volkswagena passata.

Dodaj komentarz