W myjni samochodowej w Pasymiu pozostawiono samochód. Audi stało tam przez ponad tydzień, blokując dostęp do jednego ze stanowisk. Podjęte przez właściciela myjni działania zmierzające do usunięcia pojazdu przez dłuższy czas nie dawały efektu. Mężczyzna ma żal do szczycieńskiej policji, że ta zlekceważyła jego zgłoszenie.

Dodaj komentarz

Wciąż nie udało się skompletować wniosków od chętnych na najem mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Co prawda wpłynęło ich do urzędu 18, czyli tyle, ile ma się znaleźć lokali w planowanym na ul. Sobieszczańskiego bloku, ale część z nich została odrzucona ze względu na przekroczony przez wnioskodawców próg dochodowy.

Dodaj komentarz

Takie sytuacje w tej kadencji Rady Gminy Dźwierzuty, gdy ktokolwiek z radnych nie głosuje za przyjęciem uchwały przygotowanej przez wójt, należą do rzadkości. Jeszcze bardziej może intrygować fakt, kiedy „sprawcą” tego jest sam szef rady. A taki przypadek miał miejsce podczas listopadowej sesji.

Dodaj komentarz

Wielu mieszkańców, którzy już dawno złożyli wnioski o wypłatę dodatków węglowych, wciąż nie doczekało się ich wypłaty. Burmistrz Mańkowski zapewnia, że to nie wina samorządu. - Czekamy na kolejne transze środków od wojewody, ale te nie spływają – tłumaczy.

Dodaj komentarz

Do groźnego pożaru drewnianego domu doszło w środę 30 listopada w Brajnikach po godzinie 22.00. Kiedy na miejsce dotarli strażacy, był on już w pełni rozwinięty.

Dodaj komentarz

Od prawie trzech tygodni trwa mundial, wkraczający właśnie w decydująca fazę.

Dodaj komentarz

W najbliższą sobotę odbędzie się, już po raz piąty, Szczycieński Jarmark Bożonarodzeniowy. Tegoroczna impreza z pl. Juranda została przeniesiona na dziedziniec ratusza i do ruin zamku. Jak tłumaczy burmistrz Mańkowski, było to podyktowane rekordowym zainteresowaniem wystawców, którzy będą oferować mieszkańcom swoje wyroby.

Dodaj komentarz

Jeszcze w tym roku miasto wymieni stary piec gazowy w Miejskim Przedszkolu nr 2 „Fantazja”. Zastąpią go dwa nowe urządzenia o mniejszej mocy.

Dodaj komentarz

- Energia z paneli fotowoltaicznych, które staną przy siedmiu stacjach uzdatniania wody w gminie Szczytno pokryje 75% naszego zapotrzebowania – mówi prezes ZGK Kamionek Aleksander Godlewski.

Dodaj komentarz

Organizowane przed Świętami Bożego Narodzenia jarmarki i kiermasze powoli stają się już tradycją, także w powiecie szczycieńskim. Jako pierwsze zorganizowały je w tym roku gminy Jedwabno i Pasym. Ich uczestnicy na brak atrakcji nie mogli narzekać, bo w programie znalazło się zarówno coś dla ducha, jak i dla ciała.

Dodaj komentarz

Samorządy w Polsce stosunkowo niewiele środków przeznaczają na ochronę środowiska atmosferycznego i klimatu. Słabo pod tym względem, oprócz Biskupca, wypadają miasta i gminy w województwie warmińsko-mazurskim, w tym także w powiecie szczycieńskim.

Dodaj komentarz

W piątkowe popołudnie na ul. Wyspiańskiego w Szczytnie wybuchł pożar drewnianego warsztatu przylegającego do budynku mieszkalnego. Obiekt doszczętnie spłonął. W płomieniach zginęły dwa przebywające w pomieszczeniu psy.

Dodaj komentarz

Na przebudowywanej drodze z Rozóg do Dąbrów dopuszczalna prędkość zostanie zwiększona do 70 km/godz., a cała inwestycja będzie ukończona przed przyszłorocznymi świętami. Takie deklaracje padły z ust przedstawicieli GDDKiA podczas spotkania z mieszkańcami gminy.

Dodaj komentarz

W Muzeum Mazurskim w Szczytnie odbyło się spotkanie autorskie z Jarosławem Chojnackim.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

W ostatnich latach nastąpił gwałtowny rozwój kolekcjonerstwa przedmiotów związanych z historią regionów, czy poszczególnych miejscowości. Wydaje się, że zjawisko to powstało pod wpływem mediów społecznościowych, gdzie swoimi zbiorami można się pochwalić, oraz Internetu, który ułatwia kontakty i handel.

Dodaj komentarz

Dopiero za trzecim podejściem udało się wyłonić wykonawcę przebudowy drogi prowadzącej do Otola i odcinka w Siedliskach.

Dodaj komentarz

...czyli wspomnienie o tym jak 10 lat temu trafiłam do KRAINY SZCZĘŚLIWOŚCI.

Dodaj komentarz

Funkcjonariusze szczycieńskiej komendy włączyli się do zbiórki plastikowych nakrętek dla Gabrysi Bednarek. Przekazali je nieprzypadkowo 6 grudnia, w mikołajki.

Dodaj komentarz

Niedawno świętowałem dzień moich imienin. Z tej okazji otrzymałem od żony prezent, który zachwycił mnie i uszczęśliwił.

Dodaj komentarz