Jeszcze nie tak dawno niewielu mieszkańców Szczytna przyznawało się do swoich kurpiowskich korzeni, a określenie „ty Kurpiu”, traktowano niemal jak wyzwisko. Negatywne stereotypy i żarty zniechęcały do poznawania tradycji i folkloru sąsiadującego z Mazurami ludu. Dziś to już przeszłość. Duża w tym zasługa pasjonatów zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Kurpie w Szczytnie”.

Dodaj komentarz

Niedawno oddany do użytku park w centrum Dźwierzut powinien nosić imię Czesława Wierzuka, zmarłego w ubiegłym roku długoletniego naczelnika i wójta gminy Dźwierzuty. - Byłaby to odpowiednia forma podziękowania mu za pracę na rzecz naszej społeczności – argumentuje pomysłodawca, radny Andrzej Lorkowski.

Dodaj komentarz

W minionym tygodniu rozpoczął się proces Jacka T., właściciela lunaparku, w którym dwa lata temu doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 9-letni chłopiec. Rozprawa tocząca się przed Sądem Rejonowym w Szczytnie została odroczona w związku ze skierowaniem sprawy do mediacji. Wniosek o to złożył obrońca oskarżonego, przy braku sprzeciwu pełnomocnika oskarżycieli posiłkowych.

Dodaj komentarz

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne zostały w wielu parafiach naszego powiatu odwołane – przypadały one akurat na czas początku pandemii i największe obostrzenia.

Dodaj komentarz

Były przewodniczący Rady Gminy Wielbark Andrzej Kimbar i obecny wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Szepczyński osiągnęli w ubiegłym roku najwyższe dochody spośród wielbarskich samorządowców, o włos wyprzedzając pod tym względem burmistrza Grzegorza Zapadkę. Powodów do narzekań nie mają też pozostali radni – leśnicy oraz przewodniczący Rady Miejskiej, policyjny emeryt.

Dodaj komentarz

Mieszkańcy Trelkowa mogą już się pochwalić pięknie odnowioną świetlicą. Mieści się ona w starym 100-letnim budynku, zmodernizowanym kosztem 600 tys. zł.

Dodaj komentarz

...żywnościowe i wkładki zaopatrzeniowe były wpisane w mój życiorys i karierę zawodową.

Dodaj komentarz

Nazwy położonych na terenie gminy Dźwierzuty miejscowości: Byki (osada), Dźwierzutki (kolonia), Julkowo (osada) i Zazdrość (inne) mają zniknąć z wykazu urzędowych nazw miejscowości. Z wnioskiem takim do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wystąpiła Rada Gminy Dźwierzuty.

Dodaj komentarz

Pomysłowość przestępców narkotykowych nie zna granic. Niedozwolone substancje ukrywają w różnych miejscach, takich jak lodówki, meble czy części garderoby.

Dodaj komentarz

Paweł Rogacz zwyciężył w „Grzybobraniu 2020 Klubu Seniora +” zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Klub Seniora + w Szczytnie.

Dodaj komentarz

Starostwo podejmie kolejną próbę zbycia dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Ogrodowej. Budynek stoi pusty od ponad sześciu lat, bo jak dotąd nie było chętnych na jego zakup. Nieaktualny jest już pomysł zaadaptowania go na potrzeby Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Dodaj komentarz

Zakończyła się budowa drogi gminnej w Lipnikach. Stare, pamiętające czasy PGR-u płyty betonowe zastąpił asfalt, dzięki czemu komfort jazdy kierowców zdecydowanie się poprawił. - Czuliśmy się już zapomniani przez Boga i ludzi, a jednak w końcu nasze marzenie się spełniło – nie kryje radości sołtys Lipnik Halina Jaśniewicz.

Dodaj komentarz

Grupa rekonstruktorów pokaże w jaki sposób wykonuje się deski metodą darcia, a uczestnicy też będą mogli tego dokonać.

Dodaj komentarz

W poniedziałek 14 września około godziny 4.00 wybuchł pożar budynku gospodarczego w Szuci.

Dodaj komentarz

W piątek 11 września tuż po godzinie 12.00 z oficerem dyżurnym szczycieńskiej komendy skontaktowały się pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnie.

Dodaj komentarz

Szczytno już po raz drugi gościło malarzy, którzy zjechali tu na plener. Artyści, poza tworzeniem prac inspirowanych mazurskimi klimatami, prowadzili warsztaty z uczniami oraz dzielili się swoją wiedzą z dorosłymi pasjonatami sztuk plastycznych. Pamiątką po tegorocznym artystycznym spotkaniu jest mural namalowany na ścianie bazy wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu.

Dodaj komentarz

Ciąg dalszy wspomnień Leszka Mierzejewskiego z czasów jego pracy w Lenpolu.

Dodaj komentarz

Mieszkam w Szczytnie od kilkunastu lat. No, ale przedtem mieszkałem w Warszawie lat kilkadziesiąt.

Dodaj komentarz

NARODZINY LEGENDY

Liczne pozostałości po armii generała Samsonowa znajdowano pomiędzy Nidzicą, Jedwabnem a Wielbarkiem jeszcze wiele lat po I wojnie światowej.

Dodaj komentarz

KOLIZJA PO PIJAKU  I JAZDA MIMO ZAKAZU

W czwartek 10 września rano policjanci z referatu ruchu drogowego na ul. Jana Pawła II w Pasymiu zatrzymali 27-letniego kierowcę forda focusa, który spowodował kolizję z hondą.

Dodaj komentarz