Są szanse, że konflikt między mieszkańcami Rum a wójt Marianną Szydlik zostanie zażegnany. W ubiegłym tygodniu doszło do spotkania w Urzędzie Gminy, na które przybyli sołtys i rada sołecka Rum, naczelnik OSP i radny z tej miejscowości.

Dodaj komentarz

W najbliższą niedzielę odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Do decydującego starcia przystąpią urzędujący prezydent Andrzej Duda i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Który z nich wygra? O to zapytaliśmy szefów powiatowych struktur PO – Zbigniewa Kudrzyckiego i PiS – Henryka Żuchowskiego.

Dodaj komentarz

Czy gmina Szczytno otrzyma z MSWiA środki na zakup nowego wozu strażackiego? Stanie się tak, jeśli jej mieszkańcy masowo stawią się w niedzielę do urn wyborczych. Władze gminy i strażacy ochotnicy włączyli się do akcji profrekwencyjnej mającej zachęcić wyborców do udziału w głosowaniu na Prezydenta RP.

Dodaj komentarz

Gdyby nie dwoje szczycieńskich policjantów, 42-letni mężczyzna najprawdopodobniej zginąłby w pożarze kamienicy na ul. Leyka w Szczytnie.

Dodaj komentarz

Biegły wykluczył, aby do śmierci 45-letniego mieszkańca ul. Mławskiej w Szczytnie przyczyniły się osoby trzecie. Mężczyzna zginął wskutek pożaru, który wybuchł w nocy w jego domu.

Dodaj komentarz

Ubiegłotygodniowe ulewy mocno dokuczyły mieszkańcom i przysporzyły pracy strażakom, którzy byli wzywani do wypompowywania wody z zalanych ulic i dróg.

Dodaj komentarz

Ponad 4 mln zł wydała gmina Jedwabno w 2019 r. na realizację inwestycji. Do najważniejszych wójt Sławomir Ambroziak zalicza zwodociągowanie Warchał, położenie asfaltu w Nowym Borowym oraz rozpoczęcie gazyfikacji Jedwabna. Bardziej niż 8-milionowy dług samorządu, martwią go zagrożenia finansowe czyhające na gminę w roku bieżącym.

Dodaj komentarz

Niewiele brakowało, by rejs łodzią żaglową po jeziorze Wałpusz skończył się tragicznie dla jej załogi. Kiedy silny podmuch wiatru wywrócił pływającą jednostkę, trzech mężczyzn znalazło się w wodzie. Na ratunek pospieszyli im strażacy i policjanci.

Dodaj komentarz

Aż jedenaście pań znalazło się w finale tegorocznej edycji Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. W tym tygodniu prezentujemy listę sołtysów, na których czytelnicy „Kurka Mazurskiego” będą oddawać głosy w drugim etapie naszej zabawy.

Dodaj komentarz

Miejski radny Zbigniew Orzoł przypomniał niedawno o problemie związanym z brakiem przejść dla pieszych przy drodze krajowej nr 57 prowadzącej w stronę Warszawy.

Dodaj komentarz

W pierwszym półroczu w powiecie szczycieńskim ujawniono 130 nietrzeźwych kierujących. To aż o 85 więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Bardzo dużo zgłoszeń o pijanych kierowcach policjanci otrzymują od mieszkańców, którzy coraz częściej traktują to jako postawę obywatelską, a nie donos.

Dodaj komentarz

Prace przy przebudowie ul. Podleśnej zbliżają się do końca. Trwa także modernizacja ul. Wańkowicza. Na realizację obu inwestycji miasto pozyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Dodaj komentarz

Jeszcze w tym roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie powstanie ścieżka edukacyjna dla dzieci w wieku 7 – 10 lat. W specjalnie zaadaptowanych pomieszczeniach będą one mogły przekonać się m.in., jak wygląda pożar lasu czy łąki oraz jakie zniszczenia powoduje ogień w mieszkaniu. Do realizacji zadania dorzucił się miejski samorząd.

Dodaj komentarz

Przygotowanie obiektu przy ul. Lanca na potrzeby nowej szkoły sportowej pochłonie 55 tys. złotych. Środki zostaną przeznaczone na doposażenie oraz dostosowanie go do potrzeb najmłodszych uczniów. Z kolei Miejskie Przedszkole nr 3 otrzyma ponad 20 tys. zł na utworzenie oddziału przedszkolno – żłobkowego.

Dodaj komentarz

Policjantom i strażakom nadal nie udało się odnaleźć zaginionego w połowie minionego tygodnia 52-letniego Mirosława Blocha z Leleszek. Mężczyzna wyszedł do lasu na grzyby i słuch po nim zaginął.

Dodaj komentarz

Przedstawione przez wójta Zbigniewa Kudrzyckiego sprawozdanie z wykonania budżetu za rok ubiegły nie wzbudziło tym razem żadnych zastrzeżeń u radnych. Do największych inwestycji należały przebudowy trzech dróg, budowa zadaszenia amfiteatru i wdrożenie e-usług.

Dodaj komentarz

Chociaż w czwartym postępowaniu gmina obniżyła cenę wywoławczą o 20 tys. zł, to zacięta rywalizacja sprawiła, że wylicytowana kwota znacząco przewyższała tę z pierwszego przetargu.

Dodaj komentarz

Niedźwiedzie to kolejna miejscowość w gminie Szczytno, która będzie mogła się pochwalić nową świetlicą wiejską. Decyzja o jej budowie zapadła podczas czerwcowej sesji Rady Gminy.

Dodaj komentarz

W minionym tygodniu zakończyła się przebudowa drogi powiatowej na odcinku z Baranowa do granicy województwa w Opaleńcu. Był to drugi etap zadania realizowanego przez powiat z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych.

Dodaj komentarz

Kosmetyki o łącznej wartości ponad 1,5 tys. zł padły łupem 38-letniej mieszkanki gminy Szczytno.

Dodaj komentarz