W niedzielę 19 maja wierni z parafii Gawrzyjałki świętowali 70. urodziny urodziny swojego proboszcza ks. Zdzisława Nurczyka, misjonarza i podróżnika.

Dodaj komentarz

Rozmowa z radną powiatową Barbarą Trusewicz, byłą wicewójt i sekretarz Gminy Dźwierzuty

Dodaj komentarz

Bryg. Zbigniew Stasiłojć od minionego czwartku jest komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. Akt mianowania otrzymał podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Strażaka z rąk komendanta wojewódzkiego nadbryg. Michała Kamienieckiego.

Dodaj komentarz

Na ulicach Szczytna pojawią się dwa nowe autobusy elektryczne. Burmistrz Stefan Ochman podpisał już umowę z firmą, która wygrała przetarg na ich dostarczenie.

Dodaj komentarz

W Miejskim Przedszkolu nr 3 „Promyczek” z inicjatywy Rady Rodziców odbył się festyn rodzinny. Organizatorzy połączyli przyjemne z pożytecznym, bo przy okazji dobrej zabawy zbierano środki na pomoce dydaktyczne dla placówki.

Dodaj komentarz

W niedzielę 19 maja po godzinie 4.00 na ul. Kolejowej w Szczytnie kierujący audi 19-latek zasnął za kierownicą.

Dodaj komentarz

Na drugiej w nowej kadencji sesji Rady Gminy Szczytno radni wybrali zastępcę przewodniczącego rady oraz składy osobowe poszczególnych komisji i ich przewodniczących. Zachowali też pobory wójtowi na dotychczasowym maksymalnym poziomie oraz podnieśli diety sobie i sołtysom.

Dodaj komentarz

W lasach powiatu szczycieńskiego panuje susza.

Dodaj komentarz

Rozmowa z radnym Krzysztofem Sawickim

Dodaj komentarz

Miasto ogłosiło przetarg na budowę instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej. Panele słoneczne mają się pojawić na budynku Miejskiego Ośrodka Sportu na ul. Śląskiej, Szkole Podstawowej z OI nr 2, Sportowej Szkole Podstawowej nr 4, Miejskim Domu Kultury oraz przedszkolach „Promyczek” i „Bajka”.

Dodaj komentarz

W niedzielę 19 maja przed południem strażacy interweniowali na jednej z posesji w Burdągu.

Dodaj komentarz

W Narajtach odbyły się Gminne Dni Rodziny. Ta doroczna impreza organizowana co roku w innym sołectwie tym razem miała szczególny charakter. W jej trakcie zbierano pieniądze na wsparcie zmagającej się z ciężką chorobą mieszkanki Pasymia. - Liczba darczyńców i zaangażowanie naszej społeczności przerosły wszelkie oczekiwania – mówi koordynatorka wydarzenia, kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasymiu Sylwia Jankowska.

Dodaj komentarz

Muzeum Mazurskie z okazji Europejskiej Nocy Muzeów zaprosiło mieszkańców i turystów na spotkanie z kulturą pogranicza mazursko – kurpiowskiego.

Dodaj komentarz

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w sobotę 18 maja około godziny 15.00 na odcinku drogi krajowej nr 53 między Pasymiem a Leleszkami.

Dodaj komentarz

Na ul. Niepodległości doszło do zniszczenia baneru wyborczego jednego z kandydatów. Sprawca był uparty, bo wcześniej przez kilka dni podejmował próby zerwania go. W końcu został rozpoznany przez mieszkańca, który zgłosił sprawę policji.

Dodaj komentarz

Na początku tego tygodnia rozpoczęły się wybory sołtysów w gminie Jedwabno. Pierwszymi sołectwami, w których zapadły rozstrzygnięcia były Nowy Dwór i Witowo.

Dodaj komentarz

Czułem się nienajlepiej. Mimo tego wsiadłem do swojego Opla i pojechałem do Kościoła WNMP. Kazanie było niegorsze od tego z poprzedniej niedzieli.

Dodaj komentarz

Wyrównana walka towarzyszyła wyborowi wiceprzewodniczącego Rady Gminy Dźwierzuty. Dwoje zgłoszonych kandydatów reprezentowało ten sam komitet, który ma większość w radzie.

Dodaj komentarz

W środę 15 maja przed południem na ul. Gdańskiej w Szczytnie wybuchł pożar stolarni, na której była zamontowana instalacja fotowoltaiczna.

Dodaj komentarz

W miniony piątek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedwabnie odbyło się spotkanie z Adrianną Trzepiotą, pisarką a zarazem dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczytnie.

Dodaj komentarz