Gmina Szczytno otrzyma 60 milionów na uzbrojenie terenów w Szymanach, gdzie znajduje się lotnisko. To obszar o powierzchni 90 hektarów, na który gmina uchwaliła już plan zagospodarowania przestrzennego, zakładający stworzenie tam strefy przemysłowej.

Grube miliony na tereny przy lotnisku
Wójt Sławomir Wojciechowski: - Jeżeli nasze tereny zostaną uzbrojone w wodę, kanalizację, zostaną wybudowane nowe drogi, to pojawią się inwestorzy

Dwa samorządy z województwa warmińsko-mazurskiego znalazły się na liście 52 miast i gmin, którym w ramach V edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych rozdzielono 5 mld zł na rozwój stref przemysłowych. W tym gronie znalazła się gmina Szczytno, która otrzyma 60 milionów na uzbrojenie terenów przemysłowych w Szymanach w sąsiedztwie portu lotniczego. Drugim beneficjentem na Warmii i Mazurach jest miasto Ełk, które dostanie 28 milionów na modernizację infrastruktury drogowej w obrębie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Informację o tym podał podczas sobotniej konferencji prasowej w Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Artur Chojecki.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.