Kolejna styczniowa niedziela z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy za nami.

Harcerze dla orkiestryMnogości działań z tym związanych nie byłoby, rzecz jasna, bez wolontariuszy. Do tego grona należą również harcerze, którzy wsparli organizację WOŚP w Pasymiu. Starsi zbierali do puszek (fot. 1), młodsi wystąpili podczas części artystycznej w hali miejscowego Zespołu Szkół (fot. 2). Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale od paru lat harcerstwo w naszym powiecie istnieje tylko i wyłącznie w gminie Pasym, a konkretnie w Tylkowie.

Z tutejszą szkołą związane są 35. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Viribus Unitis oraz 15. Gromada Zuchowa MoTylkowo. W placówce funkcjonuje harcówka, do której na zbiórki (dla starszych w soboty) przychodzi blisko 50 młodych osób. Pod koniec 2016 roku świętowano 10-lecie działalności. Harcerskich ideałów uczyli tu wcześniej Beata Piwowarska, Barbara Suchan (obecnie Michałowska) i Kamil Michałowski. Drużynowym 35. WDH jest dzisiaj Patryk Czerniewicz, absolwent tylkowskiej szkoły mieszkający obecnie w Narajtach, najczęstszy kontakt z dziećmi i młodzieżą ma jednak ucząca w Tylkowie Gabriela Orenczuk.

Pani Gabriela przejęła pałeczkę po swoich poprzednikach niespełna dwa lata temu, gdy rozpoczęła pracę w miejscowej szkole.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.