Za nami Dożynki Gminne w Olszynach. Jedna z największych w powiecie imprez plenerowych i tym razem cieszyła się bardzo wysoką frekwencją. W tym roku, z powodu zbliżających się wyborów, nie zabrakło również akcentów związanych z bieżącą polityką.

Huczne święto plonów w gminie
Dożynkowe stoiska przyciągały nie tylko bogactwem oferowanych potraw, ale też oryginalnym wystrojem

ODZNACZENIE DLA WICEWÓJT

Dożynki Gminne w Olszynach już od lat cieszą się mianem jednej z największych imprez plenerowych w powiecie. Na tegoroczne święto plonów również ściągnęły tłumy. O wysokiej frekwencji świadczyły szczelnie zastawione samochodami parkingi, a im bliżej było wieczoru i występów największych gwiazd, tym tłum gęstniał.

Dożynki rozpoczęła dziękczynna msza w intencji rolników. Następnie krótki program związany z tradycją święta plonów wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszynach. Po nim starostowie dożynek, Anna i Tadeusz Zielińscy z Siódmaka wręczyli wójtowi Sławomirowi Wojciechowskiemu bochen chleba, aby ten podzielił się nim z zaproszonymi gośćmi.

Dużym powodzeniem wśród uczestników imprezy cieszyła się wojskowa grochówka

Na początku części oficjalnej, zastępca wójta Ewa Zawrotna odebrała z rąk wojewody Artura Chojeckiego odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. O jej przyznanie wnioskował wójt Wojciechowski, w uznaniu zasług swojej zastępczyni z początku lat dwutysięcznych, kiedy to kierowała ona gminnymi bibliotekami publicznymi.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.