Gmina Szczytno jest pierwszym w powiecie szczycieńskim samorządem, który podjął działania zmierzające do poprawy jakości powietrza. Przyjęta właśnie przez radę uchwała daje mieszkańcom możliwość uzyskania 50% dofinansowania na zakup nowych urządzeń grzewczych. Na początek samorząd chce zarezerwować na ten cel w tegorocznym budżecie 100 tys. złotych.

Idą na wojnę ze smogiem
Zastępca wójta Ewa Zawrotna zauważa, że problem smogu dotyczy już nawet naszego terenu. Dlatego gmina Szczytno, jako pierwsza w powiecie, wdraża program mający na celu poprawę jakości powietrza

KONIEC KOPCIUCHÓW

Smog to problem, który dotyka obecnie niemal całego kraju. Dlatego wiele samorządów podejmuje działania zmierzające do poprawy jakości powietrza i ograniczenia emisji szkodliwych substancji pochodzących głównie ze starych pieców na paliwa stałe. Polegają one głównie na dofinansowywaniu mieszkańcom wymiany urządzeń grzewczych. W powiecie szczycieńskim jak dotąd takie inicjatywy się nie pojawiły. Pierwszym samorządem, który włączył się w walkę ze smogiem, jest gmina Szczytno.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.