IDĄ ŚWIĘTA

Idą święta

Do wyczekiwanych świąt coraz bliżej. Już miasto szykuje się do bożonarodzeniowej iluminacji. Na rondzie stawiana jest choinka, a nad głównymi skrzyżowaniami zawieszono sznury świetlne, choć nie zostały one jeszcze podłączone do sieci elektrycznej. Pierwszą działającą ozdobą świąteczną jest choinka na domu handlowym „Rolnik”. Pełna miejska iluminacja rozbłyskuje zwykle około 12 grudnia.

ULICZNA WYPRZEDAŻ MIĘS?

Naprzeciw miejskiej biblioteki, na chodniku ul. Polskiej zauważyliśmy jakieś nietypowe sprzęty. Zastanawialiśmy się co to takiego? Czy są to jakieś luksusowe ławy, czy też inny wypoczynkowy sprzęt uliczny? Dopiero dokładne oględziny przywiodły nas do właściwego wniosku – mamy tu do czynienia z chłodniczymi ladami sklepowymi, z jakich powadzi się sprzedaż wieprzowiny, wołowiny czy innych asortymentów mięsnych. No tak, wszystko wskazuje na to, że trwają tu przygotowania do świątecznej, ulicznej wyprzedaży mięs.

SZYBKIE OTWARCIE

Okazało się jednak, że nasze domysły względem ulicznej wyprzedaży są błędne. Chłodnicze lady wystawiono z pobliskiego sklepu z powodu remontu, jaki się w nim akurat odbywa. Nie potrwa on długo, bo obwieszcza o tym stosowna karteczka umieszczona w oknie wystawowym. Jak widać pisownia jest dość oryginalna. Już ostrzyliśmy sobie pióro, aby pokpić nieco z autorów wywieszki, gdy niespodziewanie zagadnął nas pewien przechodzień.

Skarżył się on na fatalny stan stojącego pod budynkiem sądu słupa reklamowego, z którego zwieszają się potargane wiatrem i śniegiem wyborcze plakaty. Gdy skończyliśmy rozmowę, jeszcze raz zerknęliśmy w okna sklepu mięsnego, a tam niespodzianka. Wywieszka, nie wiedzieć kiedy, została skorygowana. Okazuje się, że z ortografią nie jest aż tak źle.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.