Kolejny udany występ zaliczyli młodzi lekkoatleci Gwardii Szczytno. Podczas mityngu w Warszawie swoje rekordy życiowe poprawili Karol Kijewski i Jakub Borkowski.

Idą w ślady Bukowieckiego
Karol Kijewski (na pierwszym planie) w kole czuje się coraz lepiej. Udane występy w Warszawie zaliczyli jeszcze dwaj jego starsi koledzy

Konrad Bukowiecki jest jeszcze zbyt młody, by niezbędne było szukanie jego następców, ale wygląda na to, że kulomiot rodem ze Szczytna znalazł swoich godnych naśladowców. Ponownie błysnął Karol Kijewski. - Najmłodszy z naszych zawodników nie przestaje zaskakiwać i po raz kolejny poprawił rekord życiowy o ponad pół metra i pierwszy raz w karierze przekroczył 11 metrów - ostatecznie wygrał zawody z wynikiem 11,06 – cieszy się Ireneusz Bukowiecki, szkoleniowiec, który jest ojcem sukcesów szczycieńskiej lekkoatletyki. Trenowaniem zaraził starszego ze swoich synów, Macieja, i to on zajmuje się obecnie naszymi kulomiotami. Karol, jego 13-letni podopieczny, pchający w stolicy kulą 5 kg, wskoczył do czołowej dziesiątki w kategorii U 16. Wynik 11,06 to druga odległość w roczniku młodego szczytnianina.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.