Reklama

Węgiel

Są już pierwsze w powiecie skutki kryzysu gospodarczego wywołanego epidemią koronawirusa. Zakład IKEA Industry w Wielbarku zapowiada zwolnienia. Pracę straci około 150 osób. Czy w powiecie znów znacząco wzrośnie bezrobocie?

IKEA zwalnia pracowników
Dotychczasowe działania mające złagodzić skutki kryzysu okazały się niewystarczające. Kierownictwo zakładu IKEA Industry w Wielbarku podjęło więc radykalne kroki

PODJĘLI RADYKALNE KROKI

W powiecie szczycieńskim szykują się pierwsze od lat zwolnienia grupowe. Pracę straci około 150 osób zatrudnionych w wielbarskim zakładzie IKEA Industry. To jeden z największych lokalnych pracodawców. W specjalnym komunikacie kierownictwo zakładu jako powód swojej decyzji podaje sytuację wywołaną pandemią koronawirusa. Spowodowała ona, że wiele sklepów IKEA sprzedających wytwarzane m.in. w Wielbarku produkty było zamkniętych przez ostatnie dwa miesiące. W istotny sposób wpłynęło to na sytuację fabryk, także i naszej w Wielbarku. Mamy dużo mniej zamówień niż w budżecie 2020. Planujemy również mniej w nadchodzącym 2021 – czytamy w komunikacie.

W dalszej części kierownictwo zakładu przyznaje, że dotychczasowe działania zmierzające do zminimalizowania skutków kryzysu okazały się niewystarczające.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.