Stowarzyszenia ze Szczytna, Kolonii, Spychowa i Jerutek to tylko niektórzy beneficjenci dotacji przyznawanych przez powiat w zakresie kultury, turystyki oraz edukacyjnej opieki wychowawczej. - Widać, że w gminach nie brak osób z pomysłami, które angażują się w życie lokalnej społeczności – podsumowuje przewodniczący komisji przydzielającej środki, sekretarz powiatu Stefan Januszczyk.

Ile dostaną stowarzyszenia

CZOŁÓWKA AKTYWNYCH

Propozycję podziału środków na zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, krajoznawstwa i turystyki oraz edukacyjnej opieki wychowawczej przedstawiła Zarządowi Powiatu komisja pod przewodnictwem Stefana Januszczyka, sekretarza powiatu. Oprócz niego w jej skład weszli jeszcze przedstawiciele Rady Organizacji Pozarządowych: Mirosława Duńczyk, Arkadiusz Niewiński i Wiesława Zalewska, a z ramienia zarządu – Jan Lisiewski.

- Zarząd Powiatu w całości przychylił się do propozycji komisji i przyjął ją bez uwag – informuje starosta Jarosław Matłach.

Zdaniem Stefana Januszczyka przybywa stowarzyszeń, które mają ciekawe pomysły na zaktywizowanie lokalnej społeczności. Nie oznacza to jednak, że o środki do starostwa występują wszystkie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.