Zdaniem burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego, utrzymanie stadionu na ul. Śląskiej nie będzie dla miasta wielkim obciążeniem finansowym. Dodatkowe koszty ma pociągnąć tylko utrzymywanie w należytym stanie murawy, czemu ma służyć zakup, po okazyjnej cenie, specjalistycznej kosiarki, oraz zużycie energii elektrycznej. Żadnych, nawet szacunkowych kwot, włodarz na razie jednak nie podaje.

ile pochłonie utrzymanie stadionu?
Jednym z czynników wpływającym na koszty utrzymania stadionu będzie dbałość o jego murawę. W tym celu miasto musi wynająć specjalizującą się w tym firmę i zakupić kosiarkę/fot. P. Salamucha

Modernizacja stadionu na ul. Śląskiej budzi duże emocje nie tylko ze względu na jej ogromny koszt (16,5 mln zł), sfinansowany blisko 10-milionowym kredytem, przy mizernym, na tle innych miast, dofinansowaniu zewnętrznym (2,5 mln zł). Teraz, po oddaniu obiektu do użytku, rodzą się pytania o to, ile pochłonie jego utrzymanie. Do tej kwestii odniósł się burmistrz Krzysztof Mańkowski podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.