Jak się powodzi władzom gminy Dźwierzuty? Okazuje się, że różnie. Wójt Marianna Szydlik jest tu najlepiej zarabiającym samorządowcem, ale niewiele ustępują jej radni leśnicy – wiceszef rady Robert Czyżykowski i przewodniczący Arkadiusz Nosek. Z kolei pod względem zgromadzonych na koncie środków przoduje sekretarz Mariusz Woźniak.

Ile skapnęło władzy?
Przewodniczący Rady Gminy Dźwierzuty Arkadiusz Nosek (z lewej) i jego zastępca Robert Czyżykowski, na co dzień pracownicy Lasów Państwowych, pod względem zarobków niewiele ustępują wójt Mariannie Szydlik

OSZCZĘDNY SEKRETARZ

W kolejnym odcinku naszego cyklu o stanie posiadania lokalnych samorządowców, przyszedł czas na gminę Dźwierzuty. Największe zarobki w tym gronie ma wójt Marianna Szydlik. W ubiegłym roku z tytułu zatrudnienia uzyskała 131 116,92 zł. Do tego trzeba jeszcze doliczyć skromny dochód z niewielkiego gospodarstwa rolnego wynoszący 3 402,74 zł. Wójt wraz z małżonkiem ma zgromadzone na koncie 36 927,65 zł. Marianna Szydlik nie ma do spłaty żadnego kredytu. W podobnej sytuacji jest skarbnik Agata Urbańska.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.