W tym tygodniu przyglądamy się oświadczeniom parlamentarzystów reprezentujących m.in. powiat szczycieński. Pod lupę bierzemy tych najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej goszczących na naszym terenie. Wśród nich liderem jest Paweł Papke, a dużo skromniej prezentuje się stan posiadania Urszuli Pasławskiej i Iwony Arent.

Ile uciułali parlamentarzyści
Paweł Papke dorobił się majątku wartego kilka milionów złotych. Stan posiadania Urszuli Pasławskiej prezentuje się dużo skromniej

JERZY GOSIEWSKI

Powiat szczycieński po ostatnich wyborach nie ma swojego przedstawiciela w parlamencie. Mimo to kilkoro posłów często tu gości, czy to przy okazji różnych imprez, czy dyżurów poselskich w biurach. Jednym z nich jest dobrze znany mieszkańcom powiatu, a pochodzący z Mrągowa poseł PiS-u Jerzy Antoni Gosiewski. Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego, zgromadził on na koncie 11 tys. zł oraz ok. 650 CHF. Parlamentarzysta może się też pochwalić papierami wartościowymi w postaci jednostek uczestnictwa i polisą na życie (118 tys. zł).

Jerzy Gosiewski, oprócz domu i mieszkania, posiada wraz z żoną ponad 5-hektarowe gospodarstwo

Jeśli chodzi o posiadane nieruchomości, to wraz z małżonką dorobił się domu o powierzchni 282 m2 szacowanego na ok. 450 tys. zł, a do tego jeszcze 68-metrowego mieszkania (ok. 130 tys. zł) stanowiącego współwłasność z dziećmi.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.