ILUMINACJA PRZED TERMINEM

Iluminacja przed terminem

W ubiegłym numerze gazety, wyczekując niecierpliwie Świąt Bożego Narodzenia, pisaliśmy, że świąteczna iluminacja miasta ma rozbłysnąć 12 grudnia. Tymczasem stało się to nawet przed terminem. Nowości w tym roku nie ma, ale uzupełniono oświetlenie drzewek stojących na odcinku od ronda do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury.

- Instalacja w tym miejscu była już bardzo stara i zużyta – mówi Krystyna Lis z UM. Wymiana była konieczna, bo nie świeciły całe odcinki lampek. Niby nowości brak, ale jakoś bardziej kolorowo i strojniej wyglądają choinki stojące na balkonie wieży ratuszowej, jak i sam balkon, wiadomo do czyjego gabinetu przynależny.

JEDNOBARWNA CHOINKA

Świąteczna miejska instalacja, choć jest raczej skromna, bo bez fajerwerków, prezentuje się przyzwoicie, a może nawet i lepiej. Pięknie wyglądają rozświetlone korony drzewek stojących wzdłuż ul. Odrodzenia i Polskiej, szkoda tylko, że brakuje śniegu, bo wtedy efekt byłby jeszcze większy. Lampki są jednak jednokolorowe i dlatego, naszym zdaniem, choinka stojąca na głównym rondzie powinna być bardziej kolorowa. Nie tylko z lampkami, ale jak to już postulowaliśmy w poprzednich latach także z ozdobami - kolorowymi bombkami, łańcuchami itp.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.