Dyrektorzy szkół nie będą już mogli liczyć na przedłużenie kadencji bez udziału w konkursie. Zostaną też zobowiązani do promowania wolontariatu, skautingu i miejsc pamięci narodowej.

Instrukcje kuratora
Kurator Krzysztof Nowacki: - W procesie uobywatelnienia mieszkańców Warmii i Mazur zrobiliśmy poprzez tę reformę krok do przodu

Przygotowania do reformy oświatowej to temat debaty, którą odbyli z włodarzami powiatu szczycieńskiego wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i kurator Krzysztof Nowacki.

Podczas spotkania mającego miejsce w miniony czwartek w sali partnerskiej starostwa lokalni samorządowcy usłyszeli sporo pochwał od kuratora. Okazuje się, że przyjęte przez nich uchwały w sprawie nowej sieci szkół nie wzbudziły, w odróżnieniu od innych gmin, żadnych zastrzeżeń ze strony organu nadzoru. Kurator zapewniał, że dyskusje wokół reformy wywołały pozytywny ferment obywatelski, mimo że przełożyło się to w niektórych miejscach na konflikty. - W procesie uobywatelnienia mieszkańców Warmii i Mazur zrobiliśmy poprzez tę reformę krok do przodu – cieszy się kurator.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.