9,3 mln zł – tyle pasymski samorząd zamierza wydać w tym roku na inwestycje. Burmistrz Cezary Łachmański ma jednak nadzieję, że zakres realizowanych zadań będzie większy, o ile uda się na nie pozyskać dofinansowanie.

Inwestycje za ponad 9 milionów
Pod koniec ubiegłego roku burmistrz Cezary Łachmański (pierwszy z lewej) uczestniczył w oddaniu do użytku inwestycji w Gromie i Pasymiu. W bieżącym roku szykują się kolejne takie uroczystości

ZADANIA Z DOFINANSOWANIEM

Podczas grudniowej sesji pasymscy radni przyjęli budżet gminy na 2022 rok. Dochody zaplanowano w nim w wysokości 31,3 mln zł, a wydatki – 34,8 mln złotych. Na inwestycje samorząd zamierza przeznaczyć 9,3 mln złotych. Lista planowanych do realizacji zadań obejmuje dziewiętnaście pozycji. Najwięcej, bo aż 3,7 mln zł zapisano na wykonanie drugiego etapu budowy kanalizacji i sieci wodociągowej w kierunku Tylkowa. Blisko 3,2 mln zł na ten cel gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład. Burmistrz Cezary Łachmański prognozuje, że w dobie galopującej drożyny środki przeznaczone na to zadanie w budżecie będą niewystarczające.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.