Uczniowie ze szkół podstawowych z różnych stron Polski uczestniczą w prowadzonych przez Grupę Specjalną Płetwonurków RP szkoleniach z bezpiecznego zachowania nad wodą. Tej tematyce, a także ochronie środowiska i propagowaniu aktywnego wypoczynku na Warmii i Mazurach poświęcony będzie film, który płetwonurkowie realizują m.in. na terenie powiatu szczycieńskiego.

Jak bezpiecznie zachować się na jeziorze
Płetwonurkowie szkolą młodzież z zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą

Grupa Specjalna Płetwonurków RP stacjonująca nad jeziorem Kalwa w Pasymiu prowadzi zajęcia z młodzieżą, szkoląc ją z zakresu bezpieczeństwa nad wodą. Przebywający tu ostatnio uczniowie ze Śląska dowiedzieli się m. in. jak bezpiecznie holować tonącego, czy bezpieczne pływać kajakiem. Było to już kolejne szkolenie organizowane przez płetwonurków w okresie przedwakacyjnym. Z ich wiedzy i doświadczenia korzystają też strażacy ochotnicy z Pasymia. Tak było ostatnio przy okazji zakupu silnika nowej generacji Yamaha do będącej na stanie ich jednostki łodzi ratowniczej.

Z ich wiedzy i doświadczenia korzystają też strażacy ochotnicy z Pasymia

Działalność edukacyjna płetwonurków na tym się jednak nie kończy. Grupa jest w trakcie realizacji filmu, który pokaże m.in. walory przyrodnicze Warmii i Mazur oraz podpowie jak w otoczeniu pięknych krajobrazów można aktywnie i bezpiecznie spędzić tu czas.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.