W poprzednim artykule pisałem jak ważna jest woda dla naszego zdrowia. Warunkuje ona prawidłowe funkcjonowanie każdego narządu naszego organizmu.

Jak poprawić pracę serca?Dzisiaj chciałbym pokazać jak ważną rolę odgrywa woda dla prawidłowego krążenia krwi. Jest ono niezbędne dla zachowania życia i zdrowia, a do tego potrzebujemy właściwego nawodnienia organizmu. Woda jest ważnym czynnikiem regulującym ciśnienie krwi. Osoby, które mają zbyt niskie ciśnienie krwi i cierpią z powodu osłabienia i zawrotów głowy, często ratują się filiżanką mocnej kawy. Zawarta w niej kofeina zwiększa wydzielanie adrenaliny, przyśpiesza pracę serca oraz obkurcza naczynia krwionośne, podnosząc ciśnienie krwi. Człowiek czuje przypływ energii i siły. Jednak taka sztuczna stymulacja nie jest zbyt dobra dla naszego organizmu. Wzrost ciśnienia uzyskany w ten sposób wynika z przyśpieszenia pracy serca, oraz obkurczenia naczyń w narządach wewnętrznych. W ten sposób tak naprawdę pogarszamy krążenie krwi. O wiele lepiej zrobią osoby z niskim ciśnieniem, jeśli napiją się dużo wody. Woda wchłania się szybko do krwi, zwiększając jej objętość. Właściwe nawodnienie powoduje, że serce zaczyna pracować efektywniej i ciśnienie krwi podnosi się, warunkując prawidłowe ukrwienie wszystkich narządów. Pracę serca można porównać do pompy. Gdy odwiedzam swój rodzinny dom, nieraz latem, gdy jest sucho, korzystam z takiej pompy, aby podlać ogródek. Wpuszczam ją do starej studni, włączam do prądu i zaczynam podlewanie.

Gdy odgłos pracującej pompy zmienia się, pompa zaczyna wyć, natychmiast ją wyłączam, ponieważ wiem, że w studni zaczyna brakować wody. Praca pompy bez wody grozi jej uszkodzeniem. Podobnie dzieje się z naszym sercem, gdy zmniejsza się objętość krążącej krwi.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.