Miasto planuje rozbudowę przedszkola „Bajka” o nowe pomieszczenia, w których miałby funkcjonować żłobek. W tym roku, kosztem 30 tys. zł, powstała jedynie koncepcja obiektu. Jej prezentacji podczas najbliższej sesji domagają się radni z klubu „Wszystko dla Szczytna i PSL”. Obawiają się, że jeśli przygotowania do inwestycji nie nabiorą tempa, to temat będzie już nieaktualny, bo prędzej swój żłobek wybuduje gmina Szczytno.

Jak tak dalej pójdzie, to wójt nas prześcignie
Przewodniczący Tomasz Łachacz obawia się, że przy takim tempie przygotowań, żłobek prędzej wybuduje gmina. Wiceburmistrz Ilona Bańkowska odpowiada, że to radni zdecydowali, aby w tegorocznym budżecie na wykonanie koncepcji rozbudowy przedszkola „Bajka” zabezpieczyć tylko 30 tys. zł

JEST TYLKO KONCEPCJA

Brak miejsc żłobkowych w Szczytnie to poważny problem. W tym roku do miejskiej placówki nie dostało się ponad 40 dzieci. Sytuacji nie poprawiła wykonana przed rokiem za 400 tys. zł adaptacja na żłobek pomieszczeń dawnej kręgielni w hali Wagnera. Okazało się, że było to tylko rozwiązanie doraźne. Rok temu, na wniosek klubu „Wszystko dla Szczytna i PSL”, radni przyjęli uchwałę o kierunkach działania burmistrza, w której zobligowali włodarza do podjęcia kroków zmierzających do budowy żłobka. Nowa placówka miałaby się mieścić w dobudowanych do przedszkola nr 1 „Bajka” na ul. Pasymskiej pomieszczeniach. W tym roku, kosztem 30 tys. zł, powstała koncepcja obiektu. Jej prezentacji domagali się radni podczas wrześniowego posiedzenia komisji promocji i rozwoju gospodarczego. Sceptycznie do tego postulatu odniosły się wiceburmistrz Ilona Bańkowska i naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Katarzyna Hrybek – Dudek.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.