Pierwsza Komunia Święta jest niezwykłym wydarzeniem w życiu każdego dziecka. Wymaga ono wielu przygotowań zarówno pod względem duchowym, jak i organizacyjnym. Stałym dylematem rodziców i najbliższych jest wybór odpowiedniego prezentu. Jaki on ma być, by dziecko było zadowolone?

Jaki kupić dziecku prezent? Biblię czy drona?

Na ten wyjątkowy dzień dzieci czekają z niecierpliwością przez wiele miesięcy. To uroczystość, podczas której po raz pierwszy w życiu przyjmują Eucharystię. Wymaga to jednak wielu przygotowań, zarówno pod względem duchowym, jak i organizacyjnym.

W szkołach katecheci nauczają odpowiednich na tę okoliczność modlitw i pieśni. Także formuła spowiedzi świętej odgrywa kluczową rolę. Dziecko przystępuje do niej w przededniu Pierwszej Komunii.

Na świętowanie tego wydarzenia zapraszamy zwykle całą rodzinę. Pojawiają się więc pytania: gdzie zorganizować przyjęcie: w domu czy w lokalu, jak ubrać dziecko i jakie kupić prezenty oraz ile to wszystko będzie nas kosztować. – Oszczędzałam na komunię córki przez cały rok. Co miesiąc odkładałam pieniądze – mówi Aneta Bensalem, mama 9-letniej Oli. – Odpowiednie zakupy mamy już zrobione. Pozostała kwestia wynajęcia fryzjerki dla nas obu – dodaje. Do tej pory wydała prawie 4 tys. zł.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.