Ponad 19 tys. podatników z powiatu szczycieńskiego zdecydowało się przekazać 1 procent swojego podatku na cele pożytku publicznego. Dało to kwotę 672 tys. zł, blisko 20 tys. zł wyższą niż rok wcześniej.

Jeden procent coraz cenniejszyCoraz więcej środków wpływa na konta organizacji pożytku publicznego (OPP). Tak wynika z ogłoszonych dwa tygodnie temu statystyk Ministerstwa Finansów. Na przekazanie 1 procenta swojego podatku w powiecie szczycieńskim zdecydowało się 19216 podatników, blisko 1000 więcej niż rok wcześniej. Dzięki temu kwota środków, które trafiły na szlachetny cel wzrosła o prawie 20 tys. zł więcej i wyniosła 672 407 zł. W swoich rocznych zeznaniach PIT odpisu 1 procenta dokonało 19 216 podatników z powiatu szczycieńskiego na rzecz aż 511 organizacji pożytku publicznego, w tym 11 działających na terenie powiatu (w całym kraju jest 7888 OPP).

RECEPTA NA SUKCES

Pasymskie Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Otwarte drzwi”, najbardziej skuteczna w powiecie organizacja pożytku publicznego jeśli chodzi o środki pozyskane w ramach 1%, istnieje od 2003 r. Inicjatorką jego powstania była ówczesna dyrektor Domu dla Dzieci w Pasymiu Jolanta Dunaj. Obecnie na czele stowarzyszenia stoi prezes Beata Dmochowska, na co dzień zatrudniona w tej placówce na stanowisku koordynatora.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.