Mieszkańcy powiatu szczycieńskiego coraz chętniej przekazują 1% podatku organizacjom pożytku publicznego. Po raz pierwszy w historii zdecydowała się na to ponad połowa podatników, przekazując na szlachetny cel 940 tys. zł. Zarejestrowane na naszym terenie stowarzyszenia pozyskały z tego niewielką część, bo ok. 111 tys. zł.

Jeden procent na ratunek potrzebującym
- Otrzymywane środki z 1 procenta nie są w stanie pokryć wydatków na leki dla Małgosi i wyjazdy do lekarza, ale stanowią znaczącą ulgę – mówi Ewa Miśkiewicz

Początek lutego to czas, w którym zaczynamy rozliczać podatek dochodowy za ubiegły rok. To też dobra okazja, aby wesprzeć organizacje pożytku publicznego, przekazując im jeden procent podatku. Nasza darowizna może wspomóc nie tylko działalność tych organizacji czy realizowane przez nie przedsięwzięcia społeczne, ale również mieszkańców powiatu, na przykład dzieci dotknięte ciężką chorobą.

Liczba podatników, którzy w swoich zeznaniach podatkowych decydują się wskazać organizację pożytku publicznego, na rzecz której zostanie przekazany 1% ich podatku, stale rośnie. Po raz pierwszy w historii, jak wynika z najbardziej aktualnych danych za 2019 rok, na taki krok zdecydowała się ponad połowa podatników w powiecie szczycieńskim.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.