Najlepiej z egzaminem maturalnym w powiecie szczycieńskim, tradycyjnie już, poradzili sobie uczniowie z Zespołu Szkół nr 3, uzyskując wysoki 97-procentowy poziom zdawalności. To siódmy wynik w województwie warmińsko-mazurskim, w którym sklasyfikowano 214 szkół. Pozostałe szczycieńskie placówki spisały się gorzej. Najsłabiej wypadli maturzyści z LO przy ZS nr 1, gdzie zdawalność sięgnęła zaledwie 57%.

Jedni się cieszą, drudzy martwią
Dla zdecydowanej większości maturzystów z ZS nr 3 w Szczytnie egzamin zakończył się pomyślnie

MAMY SIĘ CZYM POCHWALIĆ

- Rzeczywiście mamy się czym poch walić. Ogólny wynik matury satysfakcjonuje naszą kadrę i młodzież – komentuje wynik tegorocznych matur dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego Monika Chorążewicz. Nie zdały tu tylko cztery osoby, zachowując jednak szansę przystąpienia w sierpniu do egzaminu poprawkowego.

W czym dyrektor upatruje przyczyny osiągnięcia tak dobrego wyniku, odnotowanego, wydawałoby się, w niesprzyjających warunkach? Przecież większość czasu przeznaczonego na edukację, ze względu na pandemię, zamiast w liceum młodzież spędziła w domu.

- Jest tu przede wszystkim duży wysiłek nauczycieli, którzy wykorzystywali wszelkie dostępne narzędzia do komunikacji. Lekcje cały czas odbywały się „na żywo”. Niewątpliwie duży wpływ miała też praca własna uczniów – mówi dyrektor Chorążewicz.

Po udanym przebrnięciu egzaminu dojrzałości maturzyści mają teraz kolejny cel – dostanie się na wymarzoną uczelnię. Jakie kierunki wybierają najchętniej?

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.