Gminy Jedwabno i Pasym są zdecydowanymi liderami w powiecie szczycieńskim pod względem pozyskiwania środków unijnych. W latach 2014-2021 przekazane im dotacje przekroczyły 3 tysiące zł, w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Jedwabno i Pasym na czele
Z unijnym dofinansowaniem gmina Jedwabno wybudowała m.in. świetlicę w Waplewie

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało kolejny ranking, tym razem dotyczący pozyskiwania przez polskie samorządy funduszy z Unii Europejskiej w latach 2014-2021. Kilkadziesiąt z nich w tym czasie otrzymało ponad 10 tys. zł w przeliczeniu na jedną osobę, ale były i takie, które pozyskały nie więcej niż 100 zł. Jak na tle krajowym wypadają samorządy naszego powiatu?

POWIAT DALEKO, JEGO STOLICA TYLKO TROCHĘ WYŻEJ

W kategorii powiatów daleko, bo dopiero na 245. miejscu (na 314 sklasyfikowanych) uplasował się szczycieński z kwotą 244 zł. W województwie warmińsko-mazurskim gorszy wynik odnotowały tylko powiaty bartoszycki, mrągowski, działdowski. Na czele jest lidzbarski – 1321 zł przed gołdapskim – 1211 zł i oleckim – 745 zł. W kraju przewodzą: przasnyski (mazowieckie) – 2361 zł, bieszczadzki (podkarpackie) – 1741 zł i włodawski (lubelskie) – 1675 zł.

Nieco tylko lepiej w kategorii miast powiatowych wypada Szczytno

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.