Gmina Jedwabno jest na najlepszej drodze do wygrania miliona złotych, Świętajno – pół miliona, a Dźwierzuty – ćwierć miliona. Takie nagrody czekają na trzy pierwsze gminy w każdym powiecie, które będą mogły się pochwalić największą liczbą osób zaszczepionych w stosunku do liczby mieszkańców.

Jedwabno liderem wyścigu do miliona złotych
Po ostatniej akcji szczepienia, przeprowadzonej w miniony piątek, Dźwierzuty umocniły się na trzecim miejscu w powiecie wśród samorządów gminnych

Już nie tylko jeden samorząd w kraju ma szansę na zdobycie miliona złotych za najwyższy wskaźnik zaszczepienia przeciwko covid-19. W ubiegłym tygodniu rząd obniżył poprzeczkę i zadecydował, że nagrody za to przypadną także trzem gminom w każdym powiecie, odpowiednio: 1 mln zł, 500 tys. zł i 250 tys. zł. Samorządy będą mogły te pieniądze w ramach programu „Rosnąca odporność” przeznaczyć na dowolny cel. Podniesieniu wskaźnika zaszczepionych służyć też ma drugi rządowy program, dotyczący tworzenia w oparciu o urzędy wojewódzkie objazdowych punktów szczepień. Będą one jeździły po tych gminach, gdzie jest najmniej osób zaszczepionych, być może z powodu trudnego dotarcia do punktów szczepień. We wrześniu w szkołach ruszy z kolei kampania informacyjna.

W powiatowym rankingu poziomu zaszczepionych sytuacja jest w miarę ustabilizowana.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.