Mieszkańcy gmin Jedwabno, Szczytno i Świętajno najlepiej w ubiegłym roku segregowali śmieci spośród 37 samorządów skupionych w ZGOK. Nie oznacza to jednak wcale, że osiągną wymagane wskaźniki pozwalające uniknąć im w przyszłości płacenia kar.

Jedwabno najlepsze w recyklingu
Tajemnica sukcesu gminy Jedwabno kryje się m.in. w skrupulatnych kontrolach prowadzonych przez pracowników spółki komunalnej

POWIAT LIDEREM

Olsztyński ZGOK opublikował właśnie sprawozdanie ze swojej działalności w 2019 roku. Można się z niego dowiedzieć m.in., jak skupione w nim 37 gmin wiejskich i miast radzi sobie z segregacją śmieci. Z danych wynika, że powiat szczycieński jest tu zdecydowanym liderem. Najlepszym wynikiem może się pochwalić gmina Jedwabno, która osiągnęła najniższy wskaźnik dotyczący udziału odpadów zmieszanych w ogólnej ilości śmieci wyprodukowanych przez mieszkańców i dostarczonych do ZGOK. W ubiegłym roku wyniósł on zaledwie 45,23%. Na drugim miejscu znalazła się gmina Szczytno z wynikiem 58,41%, a na trzecim – Świętajno (61,01%). Niewiele do podium zabrakło Pasymowi, który wśród samorządów skupionych w ZGOK zajął 5. miejsce (63,50%).

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.