Orlen Reklama Top

Advertisement

Słabe zainteresowanie przetargami i wysokie kwoty deklarowane przez wykonawców to efekt zbliżających się wyborów – uważa radny Jerzy Fabisiak. Dlatego, jak przekonuje, za rok wszystko wróci do normy. Mimo tych przeciwności, gminie Świętajno udało się wyłonić firmę, która wybuduje boisko wielofunkcyjne w Jerutach.

Jeruty z boiskiem wielofunkcyjnym
Radna Julita Dziczek: - Zabiegaliśmy o tę inwestycję głównie z myślą o młodzieży. Zamiast stać na przystanku, będzie mogła ona teraz aktywnie spędzać czas

TO CZYSTE SZALEŃSTWO

Już niedługo w Jerutach powstanie boisko wielofunkcyjne. Powtórzony konkurs na realizację tego zadania wygrała firma Sport System z Olsztyna, która jako jedyna nadesłała swoją ofertę. Boisko zbuduje za 566 tys. zł, o 25 tys. zł więcej niż przewidywał kosztorys.

Zdaniem radnego Fabisiaka, kwota mogłaby być niższa, gdyby wykonawcę wyłoniono na początku roku, a nie w jego połowie. - Jeżeli w środku lata, w szczycie sezonu budowlanego ogłasza się przetarg, to się zakłada, że wykonawca akurat wyszedł z więzienia, albo rozpoczął działalność – irytuje się radny.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.