O przystanku autobusowym lokalnych linii pasażerskich usytuowanym przy ul. Kolejowej, pisaliśmy już kilka razy.

Jest wiata!Zaczął on funkcjonować, jak pamiętamy, od 1 kwietnia tego roku. Ponieważ obsługuje niemałą liczbę podróżnych, ci oraz nasza redakcja postulowała, aby przystanek wyposażyć choćby w ławkę, nie mówiąc już o wiacie chroniącej przed deszczem. Odpowiedzi ratusza były wykrętne, że może w przyszłości, aż tu nagle, kilka dni temu stało się! Na przystanku pojawiła się wiata i to nie jakaś byle jaka, a solidna i duża. Ma też wewnątrz ławkę, jest więc i gdzie usiąść.

 

 

 

 

 

 

WARCHAŁY

W poprzednim numerze „Kurka” zainteresowaliśmy się molem w Szczytnie. Lato tuż-tuż, więc chcieliśmy sprawdzić, jak budowla ta wygląda przed sezonem. Teraz wybraliśmy się nad jezioro Narty zwane też Świętajnem. Chcieliśmy się rozejrzeć po okolicy i sprawdzić jak wyglądają brzegi akwenu, a także najbliższe otoczenie, bo przecież sezon turystyczny zbliża się wielkimi krokami. Oczywiście nad jeziorem dominuje nowo powstały czterogwiazdkowy hotel. Na rozległym  placu parkingowym widać mnóstwo samochodów – trudno znaleźć wolne miejsce. Placówka, choć nowa, jak widać, cieszy się sporym powodzeniem.

NA POKUSZENIE

Tuż za hotelem przy drodze do Brajnik usytuowały się z kolei rozmaite sklepiki, a niektóre, niestety, o koszmarnej wręcz architekturze.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.