Rozmowa z burmistrzem Krzysztofem Mańkowskim

Jeszcze mnie nie rozliczajcie
Burmistrz Krzysztof Mańkowski: - Wszystkiego w ciągu pięciu lat pewnie nie uda się zrealizować

Przed tygodniem opublikowaliśmy artykuł, w którym m.in. dwaj główni konkurenci Krzysztofa Mańkowskiego w wyścigu do fotela burmistrza Szczytna w ubiegłorocznych wyborach podsumowują rok jego pracy na tym stanowisku. Zarówno Zbigniew Gontarzewski, jak i Rafał Wilczek, mieli do poczynań włodarza szereg krytycznych uwag. Co na to burmistrz?

- Od objęcia przez pana urzędu burmistrza minął rok. Tymczasem pańscy oponenci wytykają, że do tej pory nie przedstawił pan żadnej dalekosiężnej i spójnej wizji rozwoju miasta.

Mańkowski wygrał wybory na burmistrza zdecydowanie w pierwszej turze ze wszystkimi kandydatami i zdecydowanie w drugiej, przedstawiając swój program. To oznacza, że mieszkańcy zaakceptowali to, co im zaproponowałem, czyli właśnie tę moją dalekosiężną wizję. Ja ją konsekwentnie realizuję i myślę o niej w perspektywie dziesięciu lat. Oczywiście wiele osób chce mnie rozliczać już po roku, a są i tacy, którzy robili to po miesiącu. Zapewniam, że wizję mam i prosiłbym, aby mnie teraz nie rozliczać, bo na razie jest to praca u podstaw i nie wszystkie jej efekty są od razu widoczne.

- Co konkretnie ma pan na myśli?

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.