W Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji ćwierćwiecza powstania samorządu terytorialnego w Polsce. Zabrakło na niej pierwszego po przemianach ustrojowych w kraju burmistrza Szczytna Pawła Bielinowicza, a wiele miejsc w sali widowiskowej świeciło pustkami.

Jubileusz przy pustych fotelach

Cieniem na piątkowej uroczystości z okazji 25-lecia samorządu położyła się wiadomość o śmierci starosty seniora Kacpra Zimnego. Jego pamięć uczczono minutą ciszy. W trakcie gali nie obyło się bez kilku okolicznościowych przemówień. Przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, były wójt Świętajna Janusz Pabich podkreślał, że rozpoczęta w 1990 r. reforma samorządowa była jedną z najbardziej udanych. – Dzięki niej, dzięki temu, że decyzje zostały przekazane samorządom, zmieniła się Polska – mówił, dodając, że zmiany te są widoczne także w powiecie szczycieńskim.

Następnie burmistrz Danuta Górska wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Mariuszem Pardo wręczyli listy gratulacyjne pracownikom Urzędu Miejskiego, którzy pracują w nim już 25 lat. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie podpisów w Złotej Księdze Miasta.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.