W poniedziałek w Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej z okazji jubileuszu 300-lecia nadania Szczytnu praw miejskich. Wśród przybyłych gości zabrakło jednak byłych włodarzy miasta – Pawła Bielinowicza, Henryka Żuchowskiego i jedynej jak dotąd kobiety na tym urzędzie – Danuty Górskiej. Burmistrz Krzysztof Mańkowski przyznaje, że w ogóle nie brał pod uwagę, aby ich zaprosić.

Jubileusz z niesmakiem
Siedmioro mieszkańców Szczytna o najdłuższym zameldowaniu pod jednym adresem otrzymało od burmistrza okolicznościowe medale

UROCZYSTA SESJA

W poniedziałek 12 czerwca minęło dokładnie 300 lat od nadania Szczytnu praw miejskich. Z tej okazji w MDK-u odbyła się uroczysta sesja rady, w trakcie której podjęta została uchwała w sprawie obchodów jubileuszu. W posiedzeniu udział wzięli m.in. samorządowcy z ościennych gmin, przedstawiciele służb mundurowych, członkini Zarządu Województwa Sylwia Jaskulska, starosta Jarosław Matłach oraz parlamentarzyści – Janusz Cichoń, Paweł Papke i Michał Wypij. Ci ostatni wygłosili krótkie przemowy. Był też występ przedszkolaków z MP nr 2 „Fantazja” ukazujący historię Szczytna.

W programie uroczystości znalazł się również wykład dr. hab. Zbigniewa Kudrzyckiego na temat nadania Szczytnu praw miejskich. Na koniec burmistrz Krzysztof Mańkowski wręczył okolicznościowe medale siedmiorgu mieszkańcom miasta o najdłuższym zameldowaniu pod jednym adresem.

DLACZEGO ZABRAKŁO BYŁYCH WŁODARZY?

W jubileuszu, co mocno dziwi, nie wzięli udziału byli żyjący burmistrzowie – Paweł Bielinowicz, Henryk Żuchowski i jedyna kobieta na tym urzędzie, rządząca miastem przez trzy kadencje, Danuta Górska. W rozmowie z „Kurkiem” obecny włodarz przyznał, że nie zostali zaproszeni.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.