Jubileusz 300-lecia nadania praw miejskich Szczytnu powinien być świętem wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich poglądów i sympatii politycznych. Czy zorganizowane przez burmistrza Mańkowskiego obchody spełniają te kryteria? Część radnych ma co do tego wątpliwości.

Jubileusz ze zgrzytami
Podczas uroczystości w MDK-u okolicznościowe medale otrzymali najstarsi mieszkańcy miasta. Część radnych uważa, że powinny one trafić także do byłych burmistrzów

RADNI CHCĄ WYJAŚNIEŃ

Uroczystość, która odbyła się 12 czerwca w MDK-u w 300. rocznicę nadania Szczytnu praw miejskich zakończyła się zgrzytem. Jak już pisaliśmy, burmistrz Krzysztof Mańkowski nie zaprosił na obchody swoich poprzedników – Pawła Bielinowicza, Henryka Żuchowskiego i Danuty Górskiej, co wśród wielu uczestników wydarzenia wywołało niesmak. Do tematu organizacji jubileuszu pod koniec czerwca wrócili radni klubu „Wszystko dla Szczytna – PSL”, którzy wystosowali do włodarza interpelację w tej sprawie. Domagali się wyjaśnień, ile kosztowało przygotowanie imprezy w MDK-u i jaka była przyczyna pominięcia w zaproszeniach byłych burmistrzów. Chcieli też m.in. wiedzieć, czy został powołany komitet rocznicowy. Ponadto radnych zainteresowały okolicznościowe medale rozdawane przez Mańkowskiego przy okazji różnych wydarzeń w mieście. Składający interpelację byli ciekawi, komu do tej pory zostały wręczone, według jakich kryteriów i czy istnieje regulamin ich przyznawania.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.