Policja w całej Polsce, w tym także województwie warmińsko – mazurskim apeluje, aby nadsyłać

na specjalnie przez nią tworzone skrzynki mailowe filmy przedstawiające ryzykowne, naruszające przepisy zachowania na drogach. Liczy, że wpłynie to

na poprawę bezpieczeństwa i ukróci poczynania piratów drogowych. Zapytani przez nas o opinię w tej sprawie kierowcy są sceptyczni. - Niedługo każdy będzie w służbie organów ścigania – komentuje instruktor nauki jazdy Konrad Klonowski.

Kamerą w piratów

MODA NA FILMOWANIE

Moda na urządzenia rejestrujące montowane w samochodach, rozpowszechniła się w ostatnich latach w Niemczech, a stamtąd przyszła także do Polski. Kierowcy coraz częściej utrwalają przebieg jazdy za pomocą kamer. Dodatkową zachętą jest ich stosunkowo niewysoka cena i duża dostępność. To powoduje, że w internecie aż roi się od filmików pokazujących ryzykowne zachowania na drogach. Istnieją nawet specjalne strony zajmujące się tą tematyką. Popularność urządzeń nagrywających postanowiła wykorzystać policja. Od kilku miesięcy prowadzi ona w całym kraju akcję „Stop agresji drogowej”. Włączył się do niej również Wydział Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie, uruchamiając specjalny adres mailowy , pod który można przesyłać nagrania dokumentujące naruszanie przepisów. Specjalna skrzynka, w opinii stróżów prawa, ma pomóc w wyeliminowaniu z dróg osób mogących swoją brawurą i bezmyślnością doprowadzić do tragedii. Do KWP w Olsztynie tylko w ciągu jednego tygodnia wpłynęło kilkanaście filmów i zdjęć. Utrwalone przypadki dotyczą głównie wyprzedzania na trzeciego, w miejscach niedozwolonych, w obrębie skrzyżowania oraz parkowania na przejściach dla pieszych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.