„2050 Polska dla pokoleń. Jaką przyszłość wybierasz?” - pod takim hasłem zorganizowano w miniony wtorek debatę o ekologii, w której swoje opinie i poglądy prezentowali kandydaci na posłów z naszego powiatu i okręgu: Henryk Żuchowski (PiS), Igor Chmieliński (KO), Sylwia Jaskulska (PSL), Lucyna Kobylińska (SLD) i Piotr Lisiewski (Konfederacja).

Kandydaci o ekologii
Kandydaci do sejmu prezentowali swoje pomysły na walkę z kryzysem ekologicznym w skali lokalnej i krajowej (od lewej: Sylwia Jaskulska – PSL, Lucyna Kobylińska - SLD, Igor Chmieliński - KO, Piotr Lisiewski - Konfederacja i Henryk Żuchowski – PiS)

Wszyscy kandydaci dostrzegają czyhające na nas zagrożenia, ale w walce o ochronę środowiska inaczej rozkładają akcenty. Większość wyraźnie opowiada się za wygaszeniem działalności kopalń, jedni do roku 2035 (Kobylińska), drudzy - 2030 (Jakulska). Chmieliński i Jaskulska mówili o potrzebie postawienia na odnawialne źródła energii zasilane słońcem, wiatrem czy ruchem fal morskich. Osobom, które się na nie zdecydują, Bank Gospodarstwa Krajowego powinien udzielać niskooprocentowanych pożyczek. Kandydat Konfederacji opowiadał się jednoznacznie za budową elektrowni jądrowej, a Żuchowski uspokajał, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.