Od nowego roku grono osób, którzy mogą korzystać z Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny znacznie się poszerzyło. Posiadanie jej jest coraz bardziej opłacalne. Daje bowiem prawo do różnego rodzaju zniżek w samorządowych i rządowych instytucjach oraz firmach.

Karta bardziej pożądana
Pilotujący temat Karty Dużej Rodziny urzędnicy odnotowują znaczny wzrost zainteresowania pozyskaniem karty ze strony mieszkańców (od lewej kierownicy ośrodków pomocy społecznej w Wielbarku – Ewa Romanos, Dźwierzutach – Danuta Skonieczna i naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Opieki Społecznej w UM w Szczytnie Robert Dobroński)

Do tej pory KDR była dostępna tylko dla rodziców, którzy utrzymują co najmniej troje dzieci. Teraz prawo do korzystania z niej zostało poszerzone o pozostałych rodziców, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu przynajmniej troje dzieci. Urzędy miast i gmin w powiecie szczycieńskim odnotowują znaczny wzrost zainteresowania pozyskaniem karty.

WYRAŹNY WZROST

- Odnotowujemy wyraźny wzrost zainteresowania ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny – potwierdza naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Opieki Społecznej

Urzędu Miejskiego w Szczytnie Robert Dobroński.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.