Z myślą o osobach długotrwale bezrobotnych, z różnych przyczyn wykluczonych z rynku pracy, przy Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Szczytnie powstaje Centrum Integracji Społecznej. - Zamierzamy wyjść naprzeciw ich indywidualnym potrzebom. Każdy zasługuje na drugą szansę i my chcemy ją dać – mówi dyrektor centrum Patrycja Lazar.

Każdy zasługuje na drugą szansę
Centrum Integracji Społecznej pokieruje Patrycja Lazar, a wspierać ją w tym będzie mąż, proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej ks. Adrian Lazar

Centrum Integracji Społecznej w Szczytnie powstaje z inicjatywy Ewangelickiego Stowarzyszenia Betel działającego w Piszu. Placówki takie prowadzi ono już w Białej Piskiej i Mrągowie. Pierwsze z nich funkcjonuje z powodzeniem od 2017 r. Skąd pomysł, aby doświadczenie z sąsiedniego powiatu przenieść na grunt szczycieński? - Cała idea centrum polega na tym, że pomaga ono przywrócić na rynek pracy osoby długotrwale bezrobotne, z różnych przyczyn z niego wykluczone – tłumaczy dyrektor CIS w Szczytnie Patrycja Lazar, prywatnie żona ks. Adriana Lazara, proboszcza Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Szczytnie, przy której funkcjonuje placówka. Dodaje, że oferta centrum skierowana jest także do osób niezbyt zamożnych, młodych mam, które po urodzeniu dziecka mają trudności ze znalezieniem zatrudnienia, ludzi z niepełnosprawnościami, po leczeniu odwykowym oraz takich, którzy przebywali w zakładach karnych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.