Opóźnia się budowa długo oczekiwanego przez mieszkańców chodnika na leżącej w ciągu DK57 ulicy Gizewiusza. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już blisko półtora roku temu informowała ich, że ruszają prace przygotowawcze, ale jak dotąd jeszcze się one nie rozpoczęły. Wszystko przez problemy z wyłonieniem wykonawcy. Oferty, które wpłynęły w ramach przetargu były wyższe niż inwestor przeznaczył na wykonanie zadania i procedura zostanie powtórzona, ale dopiero w czerwcu.

Kiedy wreszcie zbudujecie nam chodnik?
Chodnik na ul. Gizewiusza zdecydowanie poprawiłby bezpieczeństwo pieszych, ale mieszkańcy wciąż nie mogą doczekać się rozpoczęcia tej inwestycji

Mieszkańcy leżącej w ciągu DK57 ulicy Gizewiusza i okolic od kilkunastu walczą o budowę na niej chodnika. Jest to szczególnie niebezpieczny dla pieszych odcinek, bo panuje na nim duży ruch, w tym samochodów ciężarowych i tirów. Tymczasem drogą, na której nie ma nawet wydzielonego pasa dla niezmotoryzowanych, przemieszcza się wiele osób. Wśród nich są też dzieci uczęszczające do pobliskiej SP z OI nr 2 w Szczytnie. Jesienią 2022 r. mieszkańcy otrzymali od generalnej dyrekcji pisma z informacją, że ruszają prace przygotowawcze związane z rozpoczęciem inwestycji. Choć od tego czasu upłynęło już blisko półtora roku, budowa nawet nie ruszyła.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.