Były burmistrz i starosta, obecnie wiceprzewodniczący zarządu powiatowego Platformy Obywatelskiej Andrzej Kijewski od początku miesiąca kieruje biurem terenowym Agencji Nieruchomości Rolnych w Kamionku. W związku z tym nie brak głosów, że nową posadę zawdzięcza swoim partyjnym kolegom

z PO. Tymczasem rzecznik Oddziału Terenowego ANR przekonuje, że o powierzeniu tego stanowiska Kijewskiemu zdecydowała głównie jego dobra znajomość … gmin.

Kijewski znów rządzi, na razie w Kamionku

CZY ZDECYDOWAŁO POLITYCZNE NADANIE?

Andrzej Kijewski znów zajmuje kierownicze stanowisko, tym razem w biurze terenowym Agencji Nieruchomości Rolnych w Kamionku. Przypomnijmy, że jeszcze do niedawna był on szefem Środowiskowego Domu Samopomocy w Piasutnie. Latem ubiegłego roku grupa jego podwładnych oskarżyła go o mobbing oraz szereg nadużyć związanych z pełnioną funkcją. Kierowane pod adresem byłego burmistrza Szczytna i starosty zarzuty potwierdził raport Inspekcji Pracy. Sprawą zajęła się prokuratura, ale postępowanie umorzyła. Pracownicy co prawda złożyli na tę decyzję zażalenie, ale sąd utrzymał ją w mocy. Efekt był jednak taki, że Kijewski z Piasutna odszedł. Od kilku miesięcy pracuje w ANR w Kamionku, a na początku kwietnia został powołany na kierownika biura. To wzbudza liczne domysły i spekulacje.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.