Rosną kwoty, które gmina Jedwabno będzie musiała zwrócić do budżetu państwa z tytułu wydania niezgodnie z przeznaczeniem dotacji na funkcjonowanie Środowiskowego Domu Samopomocy w okresie, gdy prowadziło go stowarzyszenie Helper. Tak wynika z kolejnej kontroli Urzędu Celno – Skarbowego w Olsztynie. Tymczasem Prokuratura Regionalna w Białymstoku w prowadzonym śledztwie postawiła zarzuty już 20 osobom.

Kolejne miliony na liczniku
Rejsy będą wykonywane samolotem Bombardier Q400, który może zabrać na pokład 78 pasażerów. Ceny biletów zaczynają się od 199 zł w obie strony

DRAMATYCZNA SYTUACJA

Znane są wyniki kontroli Urzędu Celno – Skarbowego w Olsztynie dotyczącej wydatkowania dotacji na działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie w 2013 r., za rządów poprzedniego wójta Krzysztofa Otulakowskiego. Tym razem zakwestionowano kwotę 3 mln złotych. Wcześniej, o czym już pisaliśmy, za niewłaściwie wydane uznano 1,6 mln zł przeznaczone na remont i modernizację placówki w 2012 r. Wszystkie te środki, wraz z odsetkami, na mocy decyzji wojewody, będzie musiała zwrócić gmina, za pośrednictwem której pieniądze trafiały do prowadzącego w tamtym okresie ŚDS stowarzyszenia Helper. Według szacunków wójta Sławomira Ambroziaka, jest to suma rzędu 6,6 mln złotych. Na niej może się nie skończyć, bo wciąż trwa kontrola obejmująca 2014 rok. Włodarz nie kryje, że samorząd ma gigantyczny problem. - Nasza sytuacja jest w tej chwili dramatyczna – przyznaje.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.