Gmina Jedwabno na razie nie musi zwracać do budżetu państwa ponad 7 mln zł dotacji wydatkowanych przez stowarzyszenie Helper na prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy. Tak postanowił sąd, wstrzymując decyzje wojewody i ministra finansów do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia sprawy w pierwszej i drugiej instancji.

Komornik na razie do nich nie zapuka
Okres, w którym ŚDS w Jedwabnie prowadzony był przez stowarzyszenie „Helper”, długo jeszcze będzie odbijał się gminie czkawką

Władze gminy Jedwabno mogą odetchnąć z ulgą. Widmo zwrotu do budżetu państwa ponad 7 mln zł dotacji wraz z odsetkami, wydatkowanych niezgodnie z przeznaczeniem przez stowarzyszenie Helper, oddaliło się, przynajmniej na jakiś czas. Samorząd, decyzją wojewody a potem również ministra finansów, miał te środki oddać, bo to za jego pośrednictwem trafiały one do stowarzyszenia. Gmina decyzje te zaskarżyła i wystąpiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie o ich wstrzymanie do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia sprawy w pierwszej i drugiej instancji.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.