634 – tyle osób w powiecie szczycieńskim startuje w tegorocznych wyborach samorządowych do rad gmin, miast, powiatu, sejmiku oraz wójtów i burmistrzów. Najmłodszy kandydat ma 18 lat, najstarszy – 90. O tym, kto zdobędzie mandat, zdecydujemy już w najbliższą niedzielę.

Komu oddamy władzę?
Jesienią w wyborach parlamentarnych do urn poszła rekordowa liczba wyborców. Czy teraz frekwencja będzie jeszcze większa?

WYBORY W LICZBACH

Już w najbliższą niedzielę 7 kwietnia, po rekordowo długiej, trwającej pięć i pół roku kadencji, znów pójdziemy do urn, by wybrać swoich przedstawicieli w gremiach samorządowych. Tegorocznym wyborom towarzyszy duże zainteresowanie, co widać choćby po liczbie banerów i plakatów rozwieszonych w Szczytnie. Liczba ubiegających się o mandaty jest rekordowo duża w powiecie szczycieńskim. O miejsca w sejmiku województwa, radach gmin, miast, powiatu oraz funkcje wójtów i burmistrzów ubiega się 634 kandydatów. Najwięcej, bo aż 150 osób walczy o mandat radnego w Szczytnie, najmniej – 31 w gminie Jedwabno. Ogółem do rad gmin startuje 443 kandydatów, do Rady Powiatu – 156, sejmiku – 11.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.

 

KANDYDACI DO RADY POWIATU SZCZYCIEŃSKIEGO